Yazarlar

MEBİT

ŞAMPİYON MARŞI

ŞAMPİYON MARŞI

Abone Ol

2017-02-23 15:00:00

Sevgili ŞAMPİYON, 

 

Her şeyden önce seni tanımak ve senin düşlerlini paylaşmak, çok güzel. 

 

İyi ki varsın ve iyi ki buradasın.

 

Her gün yeni bir gün doğar. Yeni günler beraberinde yeni umutlar getirir. Belki de bu gün senin için doğacak. Belki bu yeni günde en iyisini sen yapacaksın.

 

Bu nehirde yüzerken sulara kapıldın ve sürükleniyorsun. Tutunacak bir dalın yok. Çırpın…

 

Yüzmeyi bilmediğin halde bir havuza düştün. Seni kurtaracak bir el vardır. Ellerini uzat.

 

Dağa tırmanırken ayağın kaydı. Düşmek üzeresin. Evet bedenin boşlukta sallanıyor. Tırnaklarını kanatırcasına tırman. 

 

Hayatın ezgisini hiç dinle. Melodileri duy. Bak, dışarıda sana hitap eden o kadar çok şey var ki! Rüzgar, güneş her şey çok güzel.

 

Senin geleceğin için bir ses olabilmek… İşte bütün çabamız bunun için.

 

Yanlış yapma hakkından vazgeçmemelisin. Sen insansın ve korkabilirsin. Heyecanlarını ve korkularını göğüslemelisin. Yaşamdaki bütün engellere göğsünü siper etmelisin.

 

Bazen her şeyin bittiğini sanırsın. Ama unutma, her şeyin bittiğini sandığın yerde, senin inancın, bileklerin ve alın terin var.

 

Nelere sahip olduğunu düşün. Bak, şaşıracaksın. Bazen bir çiçekte tatlı bir gülümseme, hoş bir masumiyet görünebilir.

 

Öğrenciliğin tadına var. Emin ol ki üzerinden koşarak geçtiğin vadide, güzel kokularını gizleyen çiçekler dikkatini çekmeyecektir. 

 

Biz ne yaparsak yapalım, her şey normal akışını sürdürecektir. Her şey sonsuzluğa doğru akacaktır. Önemli olan, bu akıntıda boğulmamak, akıntılara yön verebilmektir. 

 

Bir insan hayatta güzel şeyler başarır. Yeter ki hayatta “ben de varım” desin. Kendini asla yaşamda fazlalıkmış gibi görmemelisin. Dünya dönüyor. Dünyanın dönmesinde senin payın var. Güneş doğuyor, güneşin doğmasında senin etkin var. Rüzgar esiyor. Rüzgarın esmesinde senin de payın var. 

 

Kararlıyız sevgili ŞAMPİYON. Yarınların dünyasında sesimizi duyurmak için kararlıyız. Sesimiz, şimdikinden çok daha gür çıkacak. Adımlarımız, şimdikinden çok daha büyük olacak. Kararlıyız çünkü yarın bizimle daha güzel olacak. 

 

Hayat bizden, onunla oyun oynamamızı bekler, Sevgili ŞAMPİYON. Karşısında güçlü bir rakip ister. Ona doğru atılmalısın. Unutma, en kötü şey yerinde saymaktır. Sevdanı korkmadan söylemelisin. Çünkü sevda kavga ile güzeldir. 

 

Bir yokuşu tırmanıyorsun. Ayağın kayıyor, düşüp kalkıyorsun. Çok terliyorsun. Bu defa düştüğünde yuvarlanıyorsun. Tırnaklarını toprağa geçirmeye çalışıyorsun ama parmakların kanamış. Hiçbir yere tutunamıyorsun. Kendini çok çaresiz hissediyorsun. Bir an başını koyup uyumak istiyorsunuz ama korkunç bir gülütlü ile sarsılıyorsun. Üzerine doğru büyük bir sel suyu akmakta… Yerinde dursan seni yutacak. Göz bebeklerin büyüyor ne yapağını bilemiyorsun. Yaşamak hiç bu kadar güzel olmamıştı. Birden çok güçlü olduğunu hissediyorsun ve bir çırpıda dimdik ayağa kalkıyorsun. Kollarını açıyorsun ve üzerine doğru akan sel sularına karşı savaşıyorsun. Ayağın o kadar sağlam ki, seller seni kıpırdatamıyor dahi. Bütün güçler sende toplanmış sanki. Kendini çok güçlü hissediyorsun. Sel suları akıp gidiyor. Sen oradasın. 

 

Sevgili ŞAMPİYON,

Seni alnı açık, başı dik görmek istiyorum. Ne olursa olsun, alnı açık ve başı dik. Unutma! Sen bütün gecelerin beklediği yıldızsın. Gökyüzünün göğsünde yatıyorsun ve yeryüzünü aydınlatıyorsun. 

 

Hayata karşı ezilmemek ve kendini en iyi şekilde ifade etmek için şimdiden daha güzel bir zaman yoktur. O halde atıl, bağır, çağır, çağla ve coştur kendini. Berrak ırmaklara doğru, en yüksek dağlara doğru, özgürlüğün mavisine doğru, umudun yeşiline doğru sür umutlarını. Yaşam senin, yaşamak senin. En derin okyanusların ardında, henüz keşfedilmemiş ülke senin. 

 

Aç kollarını yarınlarına ŞAMPİYON. Göğüslerini ört gökkuşağının. Saçlarınla ört ateşi. Ateş üşümesin. Sarıl fırtınada savrulan yağmur damlalarına. Gün kendine inanma günüdür. Gün, yaşam öykünü yeniden yazma günüdür. Gün, herkese ne kadar güçlü olduğunu gösterme günüdür. 

 

Gün, yumruğunu masaya vurup, yüreğini ortaya koyma günüdür. 

Unutma, müsabakalarda son dakikaya kadar ayakta kalabilenler başarır. Şimdi yumruklarını sıkıp, kalemine daha sıkı sarılma zamanıdır. 

 

   Senin başarı bayrağını birlikte göndere çekeceğiz. Biz kararlıyım. 

    Şimdi güne çevir yüzünü, aydınlat toprağın narin yüreğini. Sıklaştır adımlarını. Dar mekanlar ve beton yığınlardan kurtarıp bedenimizi, koşuyoruz; umudun yeşiline, özgürlüğün mavisine. 

 

    UNUTMA! ŞAMPİYONLUK EN ÇOK SANA YAKIŞIR.


                        Yeni umutlarda, hep umutlarda buluşmak dileğiyle…
 

 

  • Etiketler :
  • Van Haber