Tüm Türkiye'de siyasi partiler...
EDREMİT HİZMET

Aziz Örek, CHP Van milletvekili aday adaylığını açıkladı!

Tüm Türkiye'de siyasi partiler için aday adaylığı başvuruları sürerken Van'da da seçim heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Van'da da siyasi partilere aday adaylığı için başvurular devam ederken Akademisyen Aziz Örek, CHP Van milletvekilli aday adaylığını açıkladı.

Abone Ol

2023-03-16 23:22:08 | Son Güncelleme : 2023-03-21 02:15:10

Aziz Örek, CHP Van milletvekili aday adaylığını açıkladı!

CHP’de, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için çalışmalar sürüyor. Van’da da bu anlamda çalışmalar sürerken akademisyen Aziz Örek, CHP Van milletvekili aday adaylığını açıkladı. 

ÖREK, YARIN BAŞVURUDA BULUNACAK 
Sosyal medya hesabından paylaşım yaparak istifasını duyuran Örek, “Değerli dostlar; 2023 genel seçimlerinde çocuklarımıza, gençlerimize daha yaşanılabilir bir ülke bırakmak adına Van Milletvekili aday adaylığı için yarın CHP'ye başvuruda bulunuyorum. Bu sebeple bugün Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ndeki görevlerimden istifa ettim. Siz değerli dostların desteği ülkemiz için önemli olduğu kadar benim için de çok kıymetli. Seçimin barış ve kardeşlik ortamında yürütülmesini temenni eder, aday olacak tüm vatandaşlarımıza şimdiden başarılar dilerim” dedi.  

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK? 
Türkiye’de, 28. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı başvuruları sürüyor. Başvuruların ardından milletvekili adaylarının belirlenmesinde teşkilat temayül yoklaması, mülakatlar, anketler ve komisyonlarca alınacak kararlar etkili olacak.

KAYNAK: ŞEHRİVAN GAZETESİ

  • Etiketler : SİYASET CHP Van Haber MİLLETVEKİLİ ADAY 2023 SEÇİMİ
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER