Van Büyükşehir Belediyesi tara...
MEBİT

“4. Van Denizi Bisiklet Festivali” start aldı!

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından “Van Gölü Havzası Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programına” katkı sunmak için amacıyla düzenlenen “4. Van Denizi Bisiklet Festivali” Van Kalesi’nde start aldı.

Abone Ol

2022-08-15 00:02:06 | Son Güncelleme : 2023-09-29 01:12:26

“4. Van Denizi Bisiklet Festivali” start aldı!

Van Gölü havzasının değerlerinin ön plana çıkartılması, gölün kirlenmesine dikkat çekmek amaçlı, “Van Gölü Havzası Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programına” katkı sunmak için Van Büyükşehir Belediyesi, göle kıyısı olan çevre belediyelerin destekleri ve Vangölü Aktivistleri Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen “4. Van Denizi Bisiklet Festivali” bugün start aldı.

Yaklaşık 200 kişinin Van Kalesi Atatürk Kültür Parkı’nda kamp kurmasıyla başlayan festival, 21 Ağustos’a kadar sürecek. 8 gün boyunca sürecek festivalde katılımcılar her gün Van Gölü’nün farklı bir noktasından gölün etrafını pedallayacak. 

VAN GÖLÜ İÇİN 500 KİLOMETRE PEDALLAYACAKLAR 
Sağlık koşulları elverişli olan herkesin bisikletiyle katıldığı festivalde sırasıyla Edremit, Gevaş, Reşadiye, Tatvan, Bitlis, Nemrut Krater Gölü, Ahlat, Adilcevaz, Erciş, Muradiye, Tuşba ilçeleri gezilecek. 500 kilometrelik yol ağında bisikletli gruplara sağlık, güvenlik ve teknik anlamda destek verilecek. Gevaş, Reşadiye, Tatvan, Ahlat, Erciş ve Tuşba sahillerinde kamp alanları oluşturulacak. Festival boyunca da katılımcılara sıcak ve soğuk yemek ve içecekler ikram edilecek. (ŞEHRİVAN GAZETESİ)

  • Etiketler : Van Haber VAN BİSİKLET YOLU
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER