Van’ın İpekyolu Belediyesi tar...
MEBİT

İpekyolu Belediyesi peyzaj çalışmalarını sürdürüyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından başlatılan peyzaj çalışmaları, ilçeyi daha güzel bir görünüme kavuşturuyor.

Abone Ol

2023-08-16 12:19:07 | Son Güncelleme : 2024-07-11 12:58:06

İpekyolu Belediyesi peyzaj çalışmalarını sürdürüyor

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince refüj ve yeşil alanlarda başlatılan çevre düzenleme çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor. Bu çerçevede kentin işlek bölgelerinde yer alan Sanat Sokağı ve Koçibey Caddesi, yapılan peyzaj çalışmalarıyla yeni imaja kavuştu.

Çalışmalar çerçevesinde yeşil alan ve refüjlerde mevsimlik çiçek, süs bitkisi ekimi, ağaç dikimi ile cadde ve sokaklarda bordür boyama çalışması yapan İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, daha yeşil ve estetik bir şehir için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca yeşil alanlar, refüjler ve parklarda ağaç dikimi, ağaç bakımı, budama, çim biçme, yabani ot temizliği gibi çalışmaları da devam ettiren ekipler, özellikle şehre gelen İranlı turistlerin yoğun bir şekilde ziyaret ettiği Sanat Sokağı'nda peyzaj çalışması yaparak, sokağı yeni imajı kavuşturdu.

Sanat Sokağı ve Koçibey Caddesi'nde yapılan peyzaj çalışmaları vatandaşlar tarafından olumlu karşılanırken, özellikle Sanat Sokağı'nın daha temiz tutulması gerektiği ifade edildi.

  • Etiketler : İPEKYOLU BELEDİYESİ ÇALIŞMA
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.