Van Büyükşehir Belediyesi, Edr...
MEBİT

Edremit TOKİ yolu ulaşıma açıldı

Van Büyükşehir Belediyesi, Edremit TOKİ Yolu’nda yaşanan toprak kayması sonrası başlattığı çalışmaları tamamlayarak yolu yeniden ulaşıma açtı.

Abone Ol

2023-08-23 18:01:01 | Son Güncelleme : 2023-12-11 13:36:44

Edremit TOKİ yolu ulaşıma açıldı


Van Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartlarından dolayı toprak kayması yaşanan Edremit TOKİ Yolu’nda hummalı bir çalışma yürüttü. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekiplerince büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalar bünyesinde toprak kayması yaşanan alanda toprak tahliyesi yapılarak istinat duvarı inşa edildi. Nur Tatar Spor Salonu ile Seyir Tepesi arasındaki 2 kilometrelik yol hattında yapılan çalışmalarda yaklaşık 7 metre yüksekliğinde ve 120 metre uzunluğundaki istinat duvarının yanı sıra yolda yaşanan çökme ve deformeler onarılarak, yağmur sularının yola zarar vermemesi için drenaj hattı çalışmaları yapıldı.

Bölgede muhtemel heyelan olaylarını önlemek amacıyla istinat arkasında istifsiz taşlarla blokaj yapılırken, sıcak asfalt çalışmaları ve Ulaşım Dairesi Başkanlığınca yapılan trafik işaret ve yol çizgi çalışmalarının ardından TOKİ Yolu çift şerit şeklinde araç trafiğine açıldı.

Erenkent (Yeni TOKİ), Erdemkent (Eski TOKİ) ve Esentepe (Kiracılar TOKİ) mahallelerine ulaşımı sağlayan yol, yapılan çalışmalarla daha güvenli ve konforlu hale getirildi.

  • Etiketler : EDREMİT
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER