Van’ın Çatak ilçesinde helikop...
MEBİT

Helikopter Davası’nda Şiban’a 15 yıla kadar hapis talebi!

Van’ın Çatak ilçesinde helikopterden atılan Osman Şiban hakkında “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan davada 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Abone Ol

2023-01-26 23:31:53 | Son Güncelleme : 2023-12-12 00:14:17

Helikopter Davası’nda Şiban’a 15 yıla kadar hapis talebi!

Van’ın Çatak ilçesinde helikopterden atılan Osman Şiban hakkında “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan davanın 2’nci duruşması görüldü. Mersin 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Şiban ve avukatları hazır bulunurken, duruşmanın iki tanığı ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlandı. 

Duruşmada “tanık” sıfatı ifade verenleri tanımadığını belirten Şiban, tanıkların ifadelerine de katılmadığını söyledi. Şiban, “Köye geri dönüşler serbest olunca gidip ev yaptım. Yılın belirli aylarında orada ikamet ettim. Evime hiçbir örgüt mensubu gelmedi. Ben yaylada kalıyorum ve orada da hiçbir hareketlilik görmedim. Ben evimde yılın iki ayı kalıyorum, ot biçip oranın bakımını yapıyorum. Yılın 10 ayı evim boş. Herhangi bir yerde tüp, mazot gibi herhangi bir şey gömmedim. Beraatımı istiyorum” dedi. 

Tanıklardan N.A., Şiban’ı tanıdığını ancak hiçbir ilişkisinin olmadığını söylerken, diğer tanık Y.S. ise emniyette verdiği bilgilerin doğru olduğunu ve Şiban’ın “örgüt üyesi” olduğunu iddia etti. 

Savcı ceza istedi 
Ardından mütalaasını mahkemeye sunan savcılık, Şiban’ın “örgüt üyeliği”nden cezalandırılmasını istedi. 

Şiban’ın avukatları ise, savunma yapmak için süre talep etti. 

Mahkeme, avukatların süre talebini kabul ederek, duruşmayı 11 Nisan’a erteledi. (MA)

  • Etiketler : Van Haber VAN ÇATAK
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER