İranlı turistler, aralık ayınd...
MEBİT

İranlılar sanatçı Ebi konseri için Van'a geldi

İranlı turistler, aralık ayında Van’da düzenlenecek olan sanatçı Ebi konseri için kente gelmeye başladı.

Abone Ol

2023-12-01 10:08:21 | Son Güncelleme : 2024-06-18 23:53:16

İranlılar sanatçı Ebi konseri için Van'a geldi

İranlı turistler, aralık ayı başında düzenlenecek olan konser için Van’a gelmeye başladı. Konser öncesinde Van’a gelen İranlı turistler bir yandan tarihi mekanları gezerken, bir yandan da alışveriş yapmanın keyfini yaşıyor. Zaman zaman eğitim seminerleri de düzenleyen İranlı turistler, kısa süreli de olsa Van esnafını sevindirdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tamara Business Otel Müdürü Alım Akın, şu anda Van’da otellerin yüzde 50-60 dolayında bir doluluk yaşadığını ifade ederek, "Kasım ayında hem konser hem de kasım indirimi nedeniyle otellerde kısa süreliğine bir doluluk yaşandı. 8 Aralık’ta yine bir konser var. Onun için üç günlük bir doluluğumuz var. Yine zaman zaman İran’dan gelen kuaför gruplarımız oluyor. Onun dışında kış mevsimi ölü bir sezon olduğu ve okullar açık olduğu için fazla talep yok. Otellerde yüzde 100’lük bir doluluk yaşanması mümkün değil. Şu anda otellerde yüzde 50-60 civarında bir doluluk söz konusu. Bu da kış mevsimini zarar etmeden geçirmek ve elimizdeki personeli tutmak için önemlidir" dedi.

Konser için şehre gelen İranlı turistler ise Van’ı ve Van insanını çok sevdiklerini belirterek, "Burada hem alışveriş yapıyoruz hem de tarihi yerleri geziyoruz" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler : İRANLI TURİST
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER