Vanspor Asbaşkanı Erol Temel,...
MEBİT

Vanspor AS Başkanı Temel: Yolun sonu şampiyonluk

Vanspor Asbaşkanı Erol Temel, Van’da yayın yapan ve çalışan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Abone Ol

2023-09-17 23:55:00 | Son Güncelleme : 2024-06-13 15:57:11

Vanspor AS Başkanı Temel: Yolun sonu şampiyonluk

Başkan Temel, istişare ve kaynaşma toplantısında “Şehirde yaşanan birlikteliğin Van’ın tek profesyonel takımı olan temsilcimiz Vansporun etrafında kenetlenmesi gerektiğini ve elde edilen başarının üzerine koyarak yola devam etmek istediklerini söyledi.

Elite word otelde düzenlenen akşam yemeğine Van Spor FK Asbaşkanı Erol Temel, Van Spor FK Yönetim Kurulu Üyeleri Bahattin Kıyak, Uğur Tunçdemir ve Gürgin Kent’de hazır bulundu.

VANSPOR’UN SON DURUMU MASAYA YATIRILDI

Van Spor Futbol Kulübü Asbaşkanı Erol Temel basın mensupları ile bir araya geldi. Van’daki ulusal ve yerel basın mensupları ile akşam yemeğinde bir araya gelen Van Spor FK Asbaşkanı Erol Temel, Van Spor‘un genel durumuna masaya yatırdı.

Toplantıda transfere harcanan bütçe, altyapı çalışmaları, bilet fiyatları ve tesisleşme gibi konular konuşuldu.

Van Spor FK Asbaşkanı Erol Temel, takımın 3 maçta, 3 galibiyet alarak büyük başarıya imza atmasına rağmen, kentte o havanın oluşmadığını ve taraftarın da o havaya girmediğini vurguladı. Takımın daha iyi yerlere gelmesi için Van Spor taraftarlarının kenetlenmesi gerektiğini söyledi.

TRANSFERE 45 MİLYON HARCANDI

Başkan Temel bugüne kadar transfere harcanan paranın 45 milyon olduğunu, geçmişten gelen bir kısım borçları ödediklerini, şimdiye kadar ödedikleri borç miktarının ise 27 milyonu geçtiğini söyledi.

27 MİLYON BORÇ ÖDEDİK

Valilikten gelen para 3 milyon olduğunu, yönetimimiz 10 milyon bağış yaptı, yönetimimizden 6 milyon borç para verildiğini, yardım ve sponsorluklardan ise 1 buçuk milyon kadar destek aldıklarını söyledi. Şuana kadar ödenen 27 milyon borcun büyük bir kısmını Vanspor yönetim karşıladı. Herhangi bir sponsorluk almadıklarını söyleyen Temel, önümüzdeki günlerde Vanlı bir firma ile sponsorluk görüşmeleri yapacaklarının da altını cizdi.

BİLET KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ

Bir deplasman maçının kendilerine maliyetinin 300-400 bin TL olduğunu söyleyen Temel bu bağlamda bir maç biletinin 100 TL çok olmadığın söyledi.

‘Yolun sonu şampiyonluk’ diyen Temel,  Herkesin mevcut kırgınlıkların bir tarafa bırakıp birlik ve beraberlik içinde takımın sahiplenmesi gerektiği vurgusunu yaptı.

Toplantı soru cevap şeklinde son buldu.

Kaynak: Van Ekspres 

  • Etiketler : VANSPOR FUTBOL
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER