ÖHD Van Eş Başkanı avukat Ebru...
deepblue

Avukat Demirtepe attığı tweet nedeniyle ifadeye çağrıldı

ÖHD Van Eş Başkanı avukat Ebru Demirtepe, Deniz Poyraz'ın katledilmesine dair twitterdan yaptığı paylaşım nedeniyle 1 yıl aradan sonra ifadeye çağrıldı.

Abone Ol

2022-08-11 02:19:44 | Son Güncelleme : 2022-09-29 02:43:36

Avukat Demirtepe attığı tweet nedeniyle ifadeye çağrıldı

Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Van Eş Başkanı avukat Ebru Demirtepe, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü’nde Deniz Poyraz'ın katledilmesine ilişkin paylaştığı tweet gerekçesi ile ifadeye çağrıldı. 17 Haziran 2021 tarihinde Poyraz'ın, Onur Gencer adlı şahıs tarafından katledilmesine ilişkin twitter hesabından "Siz sanıyorsunuz ki Deniz'in katili O.G'dir ama çok daha fazlası var. Çoğumuz biliyoruz kim olduklarını. Deniz'i, Kürt düşmanlığı üzerine kurulmuş AKP-MHP ittifakı katletti. Gün gelecek, devran dönecek ve hesabını bağımsız yargı önünde vereceksiniz! Olacak! #DenizPoyraz" paylaşımı yapan Demirtepe, bu tweet nedeniyle ifadeye çağrıldığını belirtti.

Hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle 1 yıl aradan sonra ifadeye çağrılan Demirtepe, "Şu tweetim nedeniyle ifadeye çağrıldım. Yargılanmayacağını bildiği için 'Halkı Kürtlere karşı kin ve düşmanlığa tahrik eden' gerçek şüpheliler dışarda dolaşırken, bir yıl önce attığım bir twit için ben ifadeye çağrıldığımda twitimin ne kadar haklı olduğunu bir kere daha anlıyorum!." Sözleriyle tepki gösterdi.

Konuya dair Mezopotamya Ajansı'nın ulaştığı Demirtepe, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" iddiasıyla hakkında soruşturma başlatıldığı belirtti. (EVRENSEL)

  • Etiketler : AVUKAT Van Haber VAN VAN HABER
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER