SP İpekyolu İlçe Başkanlığı'ndan "Sulama Sorunu" Açıklaması
ÇUKUROVA ISI

SP İpekyolu İlçe Başkanlığı'ndan "Sulama Sorunu" Açıklaması

Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Vahit Uce, İlçeye bağlı 5 mahallede incelemelerde bulunarak yaşanan sulama sorunu hakkında açıklama yaptı.

Abone Ol

2021-06-09 22:41:24 | Son Güncelleme : 2021-06-18 11:37:35

SP İpekyolu İlçe Başkanlığı'ndan "Sulama Sorunu" Açıklaması

Başkan Uce, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İpekyolu ilçemize bağlı Bostaniçi, Kevenli, Karpuzalan, Kavuncu, Kıratlı mahallelerimizde 10 bin dönüm tarım arazisinde sulama sorunu olduğunu görüyoruz. Kuraklık sorunun ciddi bir problem olarak önümüzde olduğu bu günlerde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Keşiş gölünden 5 mahallemize su verilmiş ancak suyun idaresini yapacak sorumlu memur veya yetkili bir kişi mevcut değildir. Arazi sahipleri DSİ Bölge Müdürlüğüne ve yetkili mercilere müracaat ettiği halde 2 aydır vatandaşların su sorunu çözülememiştir. Keşiş gölünden gelen su arazi sahiplerince paylaşılamamakta kavgalar olmaktadır. Yağmur da olmayınca 10 bin dönümlük tarım arazisi susuz kaldığından kurumaya terk edilmiş durumdadır. DSİ yetkilileri bu alanların konut alanı olarak ilan edilmiş olmasından dolayı sorumluluktan kaçmaktadır."

"YETKİLİLERE SESLENİYORUZ"
Yetkililere seslenen Uce, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: "Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanlığı olarak yetkililere sesleniyoruz. Keşiş gölünden gelen suyla ilgili bir kişinin görevlendirilmesiyle tarlaların susuz kalmasının önleneceği gibi ileride oluşabilecek kavgaların önüne geçileceğini de hatırlatmak isteriz."

  • Etiketler : SAADET PARTİSİ SAADET PARTİSİ VAN İL BAŞKANLIĞI SP SP İPEKYOLU İLÇE BAŞKANLIĞI İPEKYOLU İLÇE BAŞKANLIĞI VAHİT UCE SULAMA KANALI DSİ SULAMA SORUNU
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER