Kamuoyunda tartışılan Van anke...
EDREMİT HİZMET

AK Parti'den Van Açıklaması

Kamuoyunda tartışılan Van anket çalışması iddiası açıklığa kavuştu.

Abone Ol

2023-03-15 23:15:31 | Son Güncelleme : 2023-03-21 01:10:49

AK Parti'den Van Açıklaması

Mayıs 2023’te yapılacak olan seçimlerle ilgili kararname çıkması sonrası kulisler bir anda hareketlendi. Partiler hızlıca aday adaylığı başvurusu almaya başlarken, Van’da da Ak Parti cephesinde her yıl yaşanan yoğunluk yeniden başladı. Başvuru yoğunluğu devam ettiği sırada kamuoyunda bazı isimlerin sorulduğu ile ilgili anket iddiaları konuşulmaya başlandı. 

O iddia Şehrivan Gazetesi Medya grup başkanı tarafından da paylaşıldı. Aykaç yaptığı bir paylaşımda: "Bir anket şirketi Van'da Ak Parti milletvekili adaylarını sormak için telefon aramaları gerçekleştiriyor. Sırasıyla Abdulhamit Gül, Kayhan Türkmenoğlu, Salih İlci ve Abdulahat Arvas’ı soruyorlar. Özellikle bu isimlerin sorulma sebebini bilmiyorum ama böyle bir bilgi var elimde." sözlerine yer verdi. 

Aykaç, daha sonra bu iddialarla ilgili gerçekliği araştırırken, o anket yetkili isimler tarafından AK Parti’nin yetkili isimlerine soruldu. Şehrivan’ın ulaştığı bilgiye göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, söz konusu anketin partileri eliyle yapılan bir anket olmadığını, bu isimlerin kesinlikle sorulmadığını ifade etti. Şen’in bu isimlerin özel şirketler tarafından yöneltilme ihtimali olduğu yönünde bir izahatı olduğu bilgisine de ulaşıldı.

  • Etiketler : Van Haber VAN AK PARTİ VAN ANKET
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER