Van İpekyolu Özel Vangölü Özel...
EDREMİT HİZMET

Van’da Özel gereksinimli öğrenciler için farkındalık etkinliği

Van İpekyolu Özel Vangölü Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde eğitim gören özel gereksinimli öğrencilerin yaptığı ürünlerin sergilendiği bir kermes düzenledi.

Abone Ol

2023-01-24 13:54:40 | Son Güncelleme : 2023-01-31 20:33:07

Van’da Özel gereksinimli öğrenciler için farkındalık etkinliği

Özel Vangölü Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Van Koordinatörü Kübra Bedirhanoğlu, Van’da yaptığı çalışmalarla isminden sık sık söz ettirmeye devam ediyor. Kadın ve özel gereksinimli bireyler yararına bir birinden farklı çalışmalara imza atarak yenilikçi projelere imza atan Bedirhanoğlu, Özel gereksinimli bireylerin topluma kazandırılması ve istediklerinde başarılı işlere imza atabileceklerini söyledi.

TOPLUMDA VAR OLDUKLARINI, İSTEDİKLERİNDE, İSTEKLERİ HER ŞEYİ YAPABİLECEKLERİNİ GÖSTERMEK İSTİYORUZ

Özel Eğitim Öğretmeni Zehra Aydın, “Öğrencilerimizle büyük bir farkındalık oluşturmak istedik ve bu projeyi başarılı bir şekilde bugün başardık. Öğrencilerin kendilerini iyi his etmesi, sosyal akademik anlamda iyileşmesi, kendilerini farklı his etmeleri, sosyalleştiklerini fark etmeleri ve toplumda bir yerlerinin olduğunu fark etmeleri onlar için çok önemliydi. Öğrencilerimiz farklı bir çalışma yapmak istedi ve bizde kendilerine destek olduk. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Bu anlamlı kermesten gelen gelirin çoğu yine öğrencilerimizin olacak, yaptıkları ürünlerin parasını kendileri alacaklar, bu anlamda sabırsızlanan öğrencilerimiz var, ne zaman paramızı alacağınızda kendime telefon ekranı alacağım diye. Öğrencilerimize ayrıca aldıkları parayı nasıl harcadıklarını öğrenecek ve bu tür çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimiz okula sadece akademik eğitim için gelmiyor ve her birey kendine göre çalışmalar yapıyor. Şuan kendi becerilerini fark etmeleri, özel oldukları, iyi oldukları alanlara yönlendirerek, onlara toplumda var olduklarını, istediklerinde, istekleri her şeyi yapabileceklerini göstermek istiyoruz” dedi.


“AMACIMIZ FARKIDNALIK OLUŞTURMAK”

Özel Eğitim Öğretmeni Yeşim Kayakeser, ise “Bizim amacımız özel farkındalık oluşturmak, özel gereksinimli bireyler isteyince, güzel şeyler yapabileceğini gösterdik, bunu başardığımıza da inanıyorum, moral olarak ta çocuklara çok iyi geldi. Burada amacımız özellikle sosyal beceri kazandırmak, burada bu farkındalığı başarılı bir şekilde uyandırmak, bu çalışmalara yönelik ileride farklı çalışmalarımızda olacak” diye konuştu.

  • Etiketler : CHP KERMES
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER