Vanspor tarafından PFDK tarafı...
MEBİT

Vanspor'dan o karara tepki!

Vanspor tarafından PFDK tarafından verilen cezaya ilişkin açıklama yapıldı.

Abone Ol

2024-05-10 03:09:53 | Son Güncelleme : 2024-05-26 03:17:31

Vanspor'dan o karara tepki!

Vanspor şampiyonluk yolunda Esenler Erokspor karşısına U19 takımıyla çıkan Serik Belediyespor maçına tepki göstermek amacıyla Bursaspor karşısında 20. Dakikada sahadan çekilmişti. PFDK’ya sevk edilen Vanspor’a verilen cezalar pes dedirtti.

Şehrivan Gazetesi'nin haberine göre; Vanspor Teknik Direktörü Ümit Bozkurt maça devam edilmesi yönünde yönetime ısrar etmesine rağmen 3 resmi müsabakadan men cezası aldı.

Ümit Bozkurt’ta verilen cezaya tepki gösteren Vanspor sosyal medya üzerinden açıklama yaptı;

İşte Vanspor tarafından yapılan açıklamanın tamamı;

Kamuoyu Bilgilendirme;

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından bugün alınan “tarihi” kararla teknik sorumlumuza “TAKIMI SAHADAN ÇEKTİĞİ” gerekçesiyle 3 resmi müsabakadan men cezası verilmiştir. Bu cezanın verilmesinin nedeni sanıyoruz ki kamuoyunda ve hukuk nezdinde verilen hak mücadelesinin diyetidir.

Zira, müsabaka yayınını izleyenler iyi hatırlayacaklardır ki ÜMİT HOCAMIZ müsabakaya futbol adamı olduğu için devam etmek istemiştir. Sesi yayına kadar gelmiş, TFF yorumcusu dahi yayında bunu ifade etmiştir. TFF tarafından Youtube’a yüklenen maç kaydının bu kısmı Youtube’dan NE HİKMETSE(!) SİLİNMİŞSE de elimizde mevcut olup PFDK’YA sunulduğu gibi sizlerle de paylaşılmaktadır.

SAHADAN ÇEKİLME KARARI TAMAMEN YÖNETİMCE ALINMIŞ BİR KARARDIR. Bu durum PFDK’ya da ifade edilse de PFDK tarafından Ümit Hocamız ceza için öngörülen EN ÜST HADDEN cezalandırılmıştır. TFF tarafından haftasonu yaşanan olaylarla ilgili TEK BİR AÇIKLAMA yapılmamışken yine ne hikmetse Kulübümüzün teknik direktörüne işlemediği bir eylemden dolayı play offlarda kalan müsabaka sayısı kadar ceza verilmiştir.

Hak mücadelemiz de şampiyonluk mücadelemiz de sonuna kadar devam edecektir. Bu sırada PFDK’yı verdikleri bu kararın gerekçesini açıklamaya davet ediyoruz. Bu sırada tarafımızca TFF Tahkim Kuruluna gerekli başvurular yapılacak ve kamuoyu bilgilendirilecektir. Bu sırada TFF’ye soruyoruz!

1. Youtube maç tekrarında takım sahadan çekilirken yayın 21:30. dakikadan 23:30’a neden atlıyor?

2. Van Spor’u apar topar PFDK’ya sevk eden TFF Hukuk Müşavirliği hafta sonu oynanan Serikspor- Erokspor maçına ilişkin bir soruşturma başlatmış mıdır?

Ve ekliyoruz!

Herkes bilsin ki güçlü iken ADALET, zayıf iken CESARET göstermek ASALETTİR.

Vanspor, Serik yönetiminin Esenler Erokspor maçına U19 takımı ile çıkma kararını protesto ederek Bursaspor maçının 22.dakikasında sahadan çekilmişti. Karar sonrası TFF, Vanspror’u PFDK’ya sevk ederken Bursaspor ile oynanan maçının faturası da ağır oldu.

VANSPOR’A PUAN SİLME CEZASI
TFF’den yaptığı açıklamada; Vanspor, 04.05.2024 tarihinde oynanan Bursaspor-Vanspor başlamış müsabayı terk edilmesinden dolayı   (3-0) hükmen mağlup sayılmasına ve (3) puan silme cezası ile cezalandırılmasına,

ÜMİT BOZKURT’TA DA CEZA ALDI
TFF ayrıca Vanspor teknik direktör Ümit Bozkurt’ta da ceza verdi. Vanspor teknik direktörü Ümit Bozkurt’un, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Verilen cezalara isyan eden Vanspor camiası ve taraftarlar sosyal medya üzerinden #vansporiçinadalet tagı açarak verilen cezanın iptal edilmesini istedi.

Zorlu bir sezonun ardından ligi ikinci sırada tamamlayan Vanspor 22 Mayıs'ta Playoff'da ilk maçına çıkacak. Vanspor Playoff karşılaşmalarında galip geldiği takdirde trendyol birinci liginde mücadele hakkı elde edecek. 

Kırmızı siyahlı temsilcimiz lig bitiminden bir hafta sonra Playoff için hazırlıklara start verdi.

Vanspor FK tarafından yapılan açıklamada, "Takımımız 22 Mayıs günü Playoff turunda oynayacağımız maç öncesi ilk antrenmanına çıktı. Kulüp yöneticilerimizden Ferdar Çınak ve Sportif Direktörümüz Osman Yıldırgan antrenmanı takip etti." dedi.

  • Etiketler : FUTBOL
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER