YSK, 31 Mart'ta yapılacak Maha...
MEBİT

AK Parti'nin Van'da 13 ilçede belediye meclis üyesi (encümen) adayları belli oldu

YSK, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin hazırlanan seçim takvimine göre, siyasi partilerin aday listelerini vermesi için gereken süre saat 17.00 itibarıyla tamamlandı. AK Parti'nin Van'da 13 ilçede belediye meclis üyesi (encümen) adayları belli oldu.

Abone Ol

2024-02-20 21:16:41 | Son Güncelleme : 2024-04-23 21:44:22

AK Parti'nin Van'da 13 ilçede belediye meclis üyesi (encümen) adayları belli oldu

Seçim takvimine göre, siyasi parti ilçe başkanlıkları, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini ilçe seçim kurullarına teslim etti.

Büyükşehirlerde ise siyasi parti il başkanlıkları, büyükşehir belediye başkan aday listelerini il seçim kurullarına saat 17.00'ye kadar iletti.

Kesin aday listeleri 3 Mart'ta açıklanacak
Başvurularını bugün saat 17.00'ye kadar sunması gereken bağımsız adaylar da başvurularını il ve ilçe seçim kurullarına yaptı.

Seçim takvimine göre, bundan sonraki süreçte siyasi partiler aday listesindeki eksiklikleri 22 Şubat'a kadar tamamlayabilecek.

Bağımsız adaylar dahil geçici aday listeleri 23 Şubat'ta ilan edilecek, aynı gün listelere itiraz süresi başlayacak. Kesin aday listeleri 3 Mart'ta açıklanacak.

  • Etiketler : BELEDİYE BAŞKANI
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER