Bostaniçi Mahallesi’nde “Eğitim Köşkü” yapılıyor

Bostaniçi Mahallesi’nde “Eğitim Köşkü” yapılıyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından "Marka Bir İpekyolu İnşa Ediyoruz" projeleri kapsamında Bostaniçi Mahallesi’nde “Eğitim Köşkü” yapılıyor.

Abone Ol

2021-05-07 23:32:13 | Son Güncelleme : 2021-08-03 01:53:56

Bostaniçi Mahallesi’nde “Eğitim Köşkü” yapılıyor

Çağdaş ve gelişmiş bir kent oluşturmanın temel dinamiğinin genç nesillerin eğitiminden geçtiğini ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “İpekyolu Belediyesi olarak çalışmalarımızı yaparken, toplumun önceliklerini belirleyerek işe koyuluyoruz. Sosyo-ekonomik anlamda dezavantajlı öğrencilerimize destek olarak, eğitimlerini tamamlayabilmeleri için böylesi bir projeyi yaşamsal pratiğe geçirme kararı aldık. Projemizin hayat bulmasıyla her yıl yüzlerce öğrencimiz ücretsiz hizmetlerimizden faydalanarak, eğitim kariyerlerinde bir üst aşamaya geçebilecek. Eğitime olan tam desteğimiz inşallah bununla sınırlı kalmayıp, katlanarak devam edecektir. ‘Bostaniçi Eğitim Köşkü' projemizin özelde ilçemiz çocukları ve gençlerine, genelde ise ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.


8 bin 55 metrekarelik alana sahip olacak Eğitim Köşkü'nde gençlere yönelik 2 adet 21 kişilik ve 16 kişilik etüt salonları, öğrencilerin sayısal, sözel ve eşit ağırlık derslerini görebilecekleri sınıflar, hobi odaları, kadınlara yönelik dikiş-nakış alanları ile yetişkin okuma yazma eğitim salonu bulunacak.

  • Etiketler : İPEKYOLU İPEKYOLU BELEDİYESİ BOSTANİÇİ MAHALLESİ EĞİTİM KÖŞKÜ
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER