YSK’nın geçici ve resmi sonuçl...
MEBİT

Oy kullandığınız sandıkta kim kazandı? TIKLA-SORGULA

YSK’nın geçici ve resmi sonuçları açıklaması beklenirken CHP tarafından oluşturulan sistem hangi sandıkta kimin ne kadar oy aldığını gösterecek şekilde kullanıma açıldı. Oy kullandığınız sandıkta hangi parti birinci oldu? Hangi Cumhurbaşkanı kaç oy aldı? Tüm verileri görebileceğiniz sorgulama ekranı Şehrivan’da.

Abone Ol

2023-05-17 17:49:55 | Son Güncelleme : 2024-02-25 14:34:48

Oy kullandığınız sandıkta kim kazandı? TIKLA-SORGULA

 14 Mayıs seçimleri Türkiye’nin tamamında sandıkların açılması ile sonuçlandı. Cumhurbaşkanlığı ikinci tura kalırken, milletvekilliğinde ise illerin milletvekilleri belli oldu. Ak Parti ve MHP’nin çoğunluğu oluşturduğu, bazı partilerin ilk kez meclise temsilci gönderdiği süreçte kullanılan her oy büyük önem arz etti. Bu süreçte vatandaş oy verdiği parti ve liderlerin durumunu da merak ederken hangi sandıktan kimin kaç oy aldığı, partilerin ve Cumhurbaşkanı adayların durumu da belli oldu.

Her seçimde olduğu gibi seçmen veri sistemi kuran kuruluşlar ve partiler seçmene oy kullandığı görme imkanı tanırken CHP de geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda aynı sistemi vatandaşın kullanımına açtı. 

OY KULLANDIĞINIZ SANDIK SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

  • Etiketler : SEÇİM
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER