MEB, Yükseköğretim Kurumları S...
MEBİT

MEB, YKS için online deneme sınavı yapacak

MEB, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ülke genelinde 25, 26 ve 27 Mayıs'ta çevrimiçi deneme sınavı yapacak. Çözümler Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün YouTube sayfasından yayınlanacak.

Abone Ol

2024-05-22 02:59:57 | Son Güncelleme : 2024-06-17 01:54:36

MEB, YKS için online deneme sınavı yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) yönelik ülke genelinde çevrimiçi "YKS'ye Doğru 2024" deneme sınavı düzenliyor.

Bakanlığın internet sitesinden yapılan duyuruya göre, öğrencilerin hazırlık süreçlerinde seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermelerini sağlamak için hazırlanan sınavda sorular, alan uzmanlarınca YKS'nin kapsam bütünlüğü ve soru çeşitliliğine uygun hazırlandı.

Öğrencilerin "ogmmateryal.eba.gov.tr" adresi üzerinden erişebileceği sınav, ayrı günlerde yapılacak.

Deneme sınavının Temel Yeterlilik Testi (TYT) 25 Mayıs, Alan Yeterlilik Testi (AYT) 26 Mayıs, Yabancı Dil Testi (YDT) ise 27 Mayıs'ta yapılacak.

Sınava katılmak isteyen öğrenciler, belirtilen tarihlerde 10.00-20.00 saatleri arasında istedikleri zaman sınava girebilecek.

Öğrenciler deneme sınavının sonuçlarını, sıralama ve puanlarını 28 Mayıs'ta öğrenebilecek. Yine soru çözümleri Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube sayfasında yayımlanacak. Öğrenciler için rehberlik yayını da yine YouTube üzerinden uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek.

YKS'ye girecek engelli adaylar için ek süre kararıYKS'ye girec

  • Etiketler : SINAV GİRİŞ
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.