Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı

Birbirlerini severek evlenen çiftlerin ilişkilerinde sorunlar yaşamasına rastlanır. Evliliklerini yürütemeyeceklerini fark eden çiftlerin tek çaresi boşanmak olur. Bu noktada, boşanma sürecine başlanır. Boşanma avukatı; bu noktada devreye girer.

Abone Ol

2021-04-12 10:51:05 | Son Güncelleme : 2021-07-31 21:06:00

Ankara Boşanma Avukatı

advertorial reklam

 

Ankara Boşanma Avukatı

Birbirlerini severek evlenen çiftlerin ilişkilerinde sorunlar yaşamasına rastlanır. Evliliklerini yürütemeyeceklerini fark eden çiftlerin tek çaresi boşanmak olur. Bu noktada, boşanma sürecine başlanır. Boşanma avukatı; bu noktada devreye girer.

Doktorlar arasında uzmanlık alanı söz konusu olduğu gibi avukatlar da belirli alanlarda uzmanlaşmayı tercih ederler. Boşanma avukatı; bir avukatın uzmanlık alanını temsil eden bir ifadedir. Aile hukuku uyuşmazlıklarından meydana gelen boşanma, velayet, nafaka, mal paylaşımı gibi davalara giren avukatlara verilen isimdir. Halk arasında aile avukatı olarak da bilinirler. Ancak, boşanma davalarına giren avukatların kendilerini boşanma avukatı şeklinde tanıtması; yasal açıdan sıkıntı yaratır.

Ankara Boşanma Avukatı Ne İş Yapar?

Boşanma davası; çiftlerin her birisi için son derece zorlu bir süreci ifade etmektedir. Bu noktada, bu süreci daha kolay hale getirmek adına profesyonel yardım almak gerekir. Boşanma avukatı adı altında mesleki uzmanlık alanı mevcut olmasa da kendisini boşanma davalarında geliştiren avukatlara boşanma avukatı adı verilir.

Ankara boşanma avukatı; çiftlerin evlilik içerisinde yaşamış olduğu sorunları dinler. Bu noktada, dinlemiş olduğu olaylardan hangilerinin boşanmaya sebep olacağını belirler. Bu olguları dikkate alarak dava hazırlığını yapar. Türk hukuk sistemine göre her boşanmanın bir sebebi olmak zorundadır. Bir başka deyişle, sebepsiz açılan davaların reddedildiğini söylemeliyiz.

Ankara boşanma avukatı; dava hazırlığı sürecinde ilk olarak olayları değerlendirir. Bu değerlendirmenin ardından boşanmaya sebep olacak bir olayın var olup olmadığını belirlemeye çalışır. Bu noktada, boşanmaya sebep olabilecek olaylar aşağıda listelenmiştir.

 • Aldatma
 • Eşlerden birinin diğerinin canına kast etmesi, ona karşı onur kırıcı davranışta bulunması veya kötü muamele etmesi
 • Eşlerden birinin küçük düşürücü bir suç işlemesi
 • Eşlerden birisinin akli dengesinin yerinde olmaması
 • Eşlerden birinin hakkı olmadığı halde ortak konutu talep etmesi
 • Evlilik birliğinin temelden sarsılması ve evliliğin çift için çekilemez hale gelmesi

Yukarıdaki olayların varlığı halinde boşanmaya sebep olacak bir durumun varlığından bahsedilebilir. Ankara boşanma avukatı; boşanma sebebini en doğru şekilde tespit etmelidir. Hakim; boşanma avukatı tarafından belirtilen boşanma sebebine bakarak davayı inceleyecektir. Bir başka deyişle, dava sürecinde Ankara boşanma avukatı ile beraber hareket edilmelidir.

Ankara Boşanma Avukatı Arabuluculuk Yapabilir Mi?

Aile hukuku ve mal paylaşımı hususlarında yaşanan anlaşmazlığın dava dışı çözümü için de Ankara boşanma avukatı devreye girebilir. Bir başka deyişle, uyuşmazlığın tarafları arasında iletişim kurarak ortak bir karar alınmasını sağlayabilir.

 • Etiketler : VAN HABER
 • YORUM YAP

  Yorumlar (0)

  Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

  ÖNERİLENLER