Kredi kartı işlemlerinde uygul...
MEBİT

Kredi kartı aylık faiz oranları ne kadar olacak?

Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı ne kadar olacak? Kredi kartı faiz oranları. Kredi kartı faizleri ne kadar? Kredi kartı faizi ne kadar olacak? Eylül ayı kredi kartı faiz oranları. Nakit avans faiz oranları. Kredi kartı nakit avans faiz oranları.

Abone Ol

2023-09-22 12:22:56 | Son Güncelleme : 2024-06-17 01:21:49

Kredi kartı aylık faiz oranları ne kadar olacak?

Merkez Bankası, piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, eylül ayı toplantısında politika faizini 5 puan artışla yüzde 30'a çıkardı. Kararın ardından tüm gözler kredi kartlarına çevrildi. Söz konusu kararla birlikte milyonlarca kart kullanıcısını ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı.

NTV'de yer alan habere göre; karar sonrasında kart faizlerinde belirleyici olan referans faiz oranı yüzde 2,26'dan yüzde 2,71'e yükselecek.

Türk Lirası kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı aylık yüzde 3,26'ya yükselecek. Aylık gecikme faizi de yüzde 3,56'ya çıkacak.

Kredili mevduat hesabı gibi nakit çekim işlemlerindeki aylık azami akdi faiz oranı yüzde 4.02 seviyesine çıkacak. Gecikme faiz oranı yüzde 4,32'ye yükselecek. Yeni faiz oranları 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak. (EKONOMİ SERVİSİ)

  • Etiketler : KREDİ KARTI FAİZ
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.