Resmi Gazete’de yayımlanan kar...
MEBİT

Van eski Valisi Zorluoğlu, o şehre atandı!

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Kocaeli ve Çanakkale Valileri değişirken yerlerine yeni isimler atandı. Van eski Valisi Zorluoğlu da Vali olarak atandı.

Abone Ol

2024-07-10 02:52:34 | Son Güncelleme : 2024-07-13 03:13:54

Van eski Valisi Zorluoğlu, o şehre atandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan valiler kararnamesiyle 5 ilin Valisi değişirken Van eski Valisi ve önceki dönem AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorlu oğlu Diyarbakır Valisi olarak atandı. Atama kararları Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

VAN ESKİ VALİSİ ZORLUOĞLU, DİYARBAKIR VALİSİ OLARAK ATANDI

Karar ile birlikte 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince yapılırken Diyarbakır, Malatya, Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ'ın valilileri değişti. 2017-2018 yılları arasında Van Valiliği görevini yapan ve önceki dönem Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, valiler Kararnamesi Diyarbakır'a vali olarak atandı.

5 İLE ATANAN VALİLER

Diyarbakır Valiliğine Murat Zorluoğlu, Malatya Valiliğine Seddar Yavuz, Kocaeli Valiliğine İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliğine Ömer Toraman, Elazığ Valiliğine ise Numan Hatipoğlu atandı. Görevden alınan Malatya Valisi Ersin Yazıcı da Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

  • Etiketler : ATAMA
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER