Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet...
MEBİT

Van Kültür Yolu Festivali tekrar düzenlenecek mi?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Kültür Yolu Festivalinin gelecek yıl Van'da düzenlenip düzenlenmeyeceğine konusuna açıklık getirdi.

Abone Ol

2024-07-09 02:15:18 | Son Güncelleme : 2024-07-13 03:13:55

Van Kültür Yolu Festivali tekrar düzenlenecek mi?

Türkiye Kültür Yolu Festivalinin altıncı durağı olan Van Kültür Yolu Festivali her kesimden ilgiyle karşılandı. Vanlıların büyük bir ilgi gösterdiği festival dün gece Ferhat Göçer konseri ile sona ererken En çok merak edilen konu ise Van Kültür Yolu Festivali’nin gelecek yıl festival takvimine dahil edilip edilmeyeceğiydi.

Şehrivan Gazetesi'nin haberine göre; Konuya dair Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL DÜZENLENECEK Mİ?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Vanlı çocukların festival coşkusunu sosyal medya hesabından paylaştı. Festivalde etkinliklere katılan 6 yaşındaki Vanlı Jir'in videosunu sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Ersoy, Van Kültür Yolu Festivali'nin önümüzdeki yıl da devam edeceğini açıkladı.

BAKAN ERSOY: “SENEYE GÖRÜŞMEK ÜZERE!”

Çocukların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ersoy, paylaşımında, Van Kültür Yolu Festivali’nde harika 9 gün geçirdik. Sadece Van’dan değil çevre illerden de gelen yüz binlerce kişiyle birlikte unutulmaz anlar yaşadık. 6 yaşındaki Jir gibi kardeşlerimizin yüzünü güldürebilmekse hepsinden değerli... Van’a sonsuz teşekkürler! Seneye görüşmek üzere!” İfadelerini kullandı.

“SÖZÜMÜZ SÖZ”

Festivale katılan çocukların "festival hiç bitmesin" yorumlarının yer aldığı videoyu da paylaşan Ersoy, şunları kaydetti: "Van Kültür Yolu Festivalimizin her yaş grubunca büyük ilgi görmesi bizleri çok mutlu etti. Ama özel olarak 'her sene olsun bu festival' diyen çocuklarımızın coşkulu mesajını aldım. Çocuklarımız, gençlerimiz derslerinde başarılı olsun, sözümüz söz, festival coşkusu artarak devam edecek."

 

  • Etiketler : FESTİVAL
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER