Van’da en büyük sorunların baş...
MEBİT

Van'da seyyar tezgâhlar yasaklandı! Büyükşehir'den açıklama...

Van’da en büyük sorunların başında ‘kaldırım işgali’ geliyor. Kentin en işlek noktası olan Van merkezde kaldırımlara malzemelerini koyan esnaflar yayaların rahat yürümesini engellerken, sürücüler ise kaldırımlara araçlarını park ediyor.

Abone Ol

2024-05-11 13:53:57 | Son Güncelleme : 2024-05-24 22:28:49

Van'da seyyar tezgâhlar yasaklandı! Büyükşehir'den açıklama...

Van’da en büyük sorunların başında ‘kaldırım işgali’ geliyor. Esnafın yarattığı mağduriyet yetmezmiş gibi seyyar satıcılar da kaldırım işgaline başladı. Malzemelerle dolu kaldırımlardan yayaya geçecek yer kalmazken, Van Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada, kaldırımların görüntü kirliliğine neden olan tüm tezgâhların 13 Mayıs Pazartesi günü itibarıyla belediye zabıta ekipleri tarafından kaldırılacağı açıklandı.

İŞTE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KALDIRIM İŞGALİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Bilindiği üzere yıllarca kayyım rejimi tarafından yönetilen kentimiz, birçok anlamda tahribata uğratılmış, her alanda devasa bir sorunsalın içerisine hapsedilmiştir. Kentleşme, kent bilinci, kentin adil, verimli ve yerinde kullanımı ile temiz bir kent gibi olgular maalesef ki çokça geri plana atılmış, şehrimiz ciddi anlamda hor kullanılmıştır. Bundan sebeptir ki, Van’ın hangi cadde ve sokağına baksanız usulsüz bir şekilde konumlanmanın gerçekleştiğini görmekteyiz. Cadde ve sokakların seyyar tezgâhlar ile dolması, yine birçok sokağımızda esnafın düzensiz bir biçimde masa ve sandalyelerini yerleştirmiş olması, kent genelinde üst seviyede bir görüntü kirliliği yaratmakta ve bu durum yurttaşlarımızın ciddi manada tepkisine neden olmaktadır."

"13 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ İTİBARİYLE SEYYAR TEZGÂHLAR YASAKLANDI

Açıklamanın devamında; "Bu görüntü kirliliğinin ve düzensizliğin ortadan kaldırılması için belediyemiz Zabıta Daire Başkanlığı tarafından bir süredir çalışma başlatılmış, bu çalışma çerçevesinde sokakların usulsüz kullanımına neden olan seyyar satıcılar ve esnaf tek tek uyarılmaya başlanmıştır. Bu uyarılar çerçevesinde ayrıca oluşan bu düzensizliğin giderilmesi için belli bir takvim belirlenmiş olup, bu takvime uyulması için gerekli bildirimler yapılmıştır. Bu uyarımızı yineliyoruz ve sokak ve kaldırımların görüntü kirliliğine neden olan tüm tezgâhların 13 Mayıs Pazartesi günü itibariyle belediyemiz zabıta ekipleri tarafından kaldırılacağını önemle belirtmek istiyoruz."

ESNAF DA UYARILDI

Gerek seyyar satıcılardan, gerekse de çarşı esnafımızdan ricamız, belediyemiz zabıta ekipleri tarafından yapılan uyarının dikkate alınması ve gereğinin yapılmasıdır. Bilinmesini isteriz ki, bu kent hepimizin ve ancak el ele verirsek yaratılan bunca tahribatın üstesinden gelebiliriz. Ayrıca Van’da yaşayan vatandaşlar olarak birbirimizin hakkına saygı duyduğumuz, birbirimizin hakkını hukukunu koruduğumuz sürece birlikteliğimizi en güçlü şekilde sağlayabileceğimizi unutmayalım. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…” ifadelerine yer verildi.

  • Etiketler : SEYYAR SATICI
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER