Eski Van Şehri TRT tarafından...
MEBİT

Eski Van belgesel oldu - TRT'de yayınlanacak

Eski Van Şehri TRT tarafından bir belgesele konu edildi. Tarihi Van kalesinin arkasında bulunan yerleşim yerini konu alan belgesel TRT'nin farklı kanallarında izleyiciyle buluşacak.

Abone Ol

2023-11-29 23:19:51 | Son Güncelleme : 2024-02-21 15:16:51

Eski Van belgesel oldu - TRT'de yayınlanacak

Son yıllarda yeniden ayağa kaldırılması için yoğun çalışma yürütülen ve Van'ın tarihi kalıntılarla dolu Eski Van Şehri, TRT tarafından belgesele dönüştürüldü.

Van'ın uzun yıllardır dile getirdiği önemli eksikliklerden birisi olan tanıtım açığını kapatacak önemli çalışmalardan birisi ile ilgili önemli bir proje hazırlandı. "Şanlı Geçmişten Geleceğe Eski Van" başlığı hazırlanan filmin yapım ve yönetmenliğini Burçak Ateş Güler yaptı. Bir TRT yapımı olarak hazırlanan filmin galası da Van'da yapılacak.

Eski Van Şehri'ni konu alan filmin galası 2 Aralık Cumartesi Günü Saat 13:00'da Van'da, Turizm Uygulama Oteli Salonunda gerçekleştirilecek.  Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlanan belgesel galası, Van ile birlikte aynı gün TRT KURDİ'de saat 14:00'de canlı yayınlacak. O belgesel daha sonra da TRT Belgesel'de saat 21:30'da, TRT AVAZ'da 21:50'de ekranlara gelecek.

Kaynak: Şehrivan Gazetesi

  • Etiketler : TRT BELGESEL
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER