Kapıköy Sınır Kapısı, Van turi...
MEBİT

Kayatürk: Van’a İran’dan büyük bir heyet geliyor

Kapıköy Sınır Kapısı, Van turizminin ve ticaretinin gelişmesi için büyük önem taşırken, kapıdaki engel ve sorunlar da yapılan girişimler sonucunda çözülmeye devam ediyor.

Abone Ol

2023-09-23 15:57:04 | Son Güncelleme : 2024-06-24 07:51:26

Kayatürk: Van’a İran’dan büyük bir heyet geliyor

İran ile en uzun sınır hattına sahip Van'da, komşu ülkeyle turizm ve ticaretin geliştirilmesi amacıyla modernize edilen Kapıköy Gümrük Kapısı, bölge ekonomisine de katkı sunmaya devam ediyor. Kent için büyük bir önem taşıyan Kapıköy’den İranlı turist akını sürerken, kapıdaki engel ve sorunlara da çözüm arayışları sürüyor. Gündemden düşmeyen Kapıköy için sosyal medya hesabından paylaşım yapan AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, İran heyetinin Van’a geleceğini duyurarak, turizm ve ticaretin konuşulacağını belirtti.

“TİCARET VE TURİZMİ DETAYLICA KONUŞACAĞIZ”

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, “Heyet olarak Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Özgür Volkan Ağar’ı ziyaret ettik. Van Kapıköy Gümrüğünde yaşanan problemleri ve çözüm yollarını ele aldık. Yarın Van’a İran’dan büyük bir heyet geliyor. Böylece Sınır Kapısındaki durum, ticaret ve turizmi detaylıca konuşacağız.” Dedi.

  • Etiketler : KAPIKÖY KAPIKÖY SINIR KAPISI
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER