Esenyurt Belediyesi'nde uzun y...
MEBİT

Vanlı Ayyıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Oldu

Esenyurt Belediyesi'nde uzun yıllar Yerel Hizmetler ve Sosyal işler Müdürlüğü yapan Orhan Ayyıldız, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcılığına getirildi.

Abone Ol

2023-09-13 15:07:40 | Son Güncelleme : 2023-10-01 20:29:36

Vanlı Ayyıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Oldu

İstanbul Esenyurt Belediyesinde uzun yıllar başarılı görevlerde bulunan Vanlı Orhan Yıldız, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Orhan Ayyıldız Sosyal medya hesabı üzerinden böyle duyurdu: “Esenyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü olarak görev yaparken, Belediye başkanımız Sayın Kemal Deniz BOZKURT’un tensip ve teveccühleriyle Belediye Başkan Yardımcısı olarak bugün itibariyle göreve başlamış bulunmaktayım. Tevdi edilen bu görevimin Esenyurt’lu hemşehrilerimize karşı büyük bir sorumluluk taşıdığının farkında olarak; hak, hukuk ve adaletten taviz vermeden, eşitlik ilkesi içerisinde “Umudun Şehri”Esenyurt’umuzda yaşayan bütün hemşehrilerimiz ve komşularımıza hizmet etmek benim için büyük bir onur olacaktır. Bu fırsatı bana sunarak, duyduğu güven için Belediye Başkanımız Sayın  Kemal Deniz BOZKURT’a teşekkür ediyorum” dedi.

ORHAN AYYILDIZ KİMDİR?

Van’ın Çaldıran ilçesinin Kilimli Mahallesi’nde dünyaya gelen ve yüksek öğrenimini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlayan Orhan Ayyıldız, Başkale ve Muradiye ilçelerinde öğretmenlik görevlerinin ardından sırasıyla Muradiye Öğretmenevi Müdürlüğü, Çaldıran YİBO Müdürlüğü, Çaldıran İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu. 2011 yılında İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe Bölümü ve Strateji Geliştirme Biriminde görev alan Ayyıldız, Stratejik Planlama ve Enerji Verimliliği Projesi İl Koordinatörlüğü de yaparak birçok projede aktif görev aldı.

31 Ağustos 2015 yılından beri Zeytinburnu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini yürüten Ayyıldız, 16 Aralık 2020 tarihinde kurumlar arası yer değiştirmeyle Esenyurt Belediyesi Yerel Hizmetler Müdürlüğüne getirildi. 30 yıllık eğitim hayatının büyük bölümünü yöneticilikle geçiren ve çok sayıda başarıya imza atan Van sevdalısı Ayyıldız, Van'a ait birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak görev aldı.

Van Dernekler Federasyonu Genel Başkanı M.Fatih Yağız da yapılan atamayla ilgili sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi:

#BenDeğilBizOlmaAnlayışıyla 

Eğer bu halk sizi seçtiyse ve eğer samimiyseniz, eğer önce kendinize değil, yol arkadaşınıza toplumunuz için talepkar oluyorsanız o zaman meyvesini almaya başlarsınız, ve başarı hikayenizi o zaman yazarsınız. Biz halkımız için iş yapacağız, çalışacağız, Bugüne kadar yapılmamışı yapacağız, birileri de boş beleş konuşup dursun… Van Dernekler Federasyon genel başkan yardımcısı genel sekreterimiz değerli dostum yoldaşım Orhan Ayyıldız, Türkiyede yıllardır görev aldığı tüm kurumlarda mesleki başarılarıyla kendisini ve toplumunu en iyi şekilde, güvenle temsil eden, kurumlar arası geçişle Esenyurt Belediyesi Yerel Hizmetler Müdürlüğüne, sonrasında Sosyal işler Müdürlüğüne ve şimdi de Esenyurt Belediye Başkan Yardımcılığına atanan Değerli hocamız Orhan Ayyıldız 'ı canı gönülden tebrik ediyorum. Yeni görevinde üstün başarılar diliyorum. Vanlı ve Esenyurtlu hemşehrilerimize hayırlı olsun.

Not: Başta Esenyurt olmak üzere, peki 20 Yıldır neden bir tane sosyal işler müdürü, neden bir tane belediye başkan yardımcısı, neden İBB de Başkan danışmanı çıkartamıyorduk? Çünkü biz şahsi backgroundımız için değil bireysel ikbalimiz için değil halkımızın çıkarları için çalışıyoruz. Çünkü; Vanlıların birliğini beraberliğini sağladık, çünkü biz güvenle sonuç odaklı, samimiyetle çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz. Kendi akıllarınca, sinsice bizi kışkırtacaklarını sanan üç beş kişinin çıkar ilişkileriyle değil, halkımızın birliğini ve beraberliğini sağladık ve sağlamaya da devam edeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bu da böyle bilinsin…

#OrtakAkılBirlikteÇözüm

GazeteVAN ailesi olarak Vanlı hemşehrimiz Ayyıldız’a yeni görevinde başarılar dileriz.

 

  • Etiketler : VAN HABERLERİ İSTANBUL ESENYURT
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER