Yeniden Refah Van İl Başkanı G...
Kandaşoğlu BEYAZ LİSTE

Başkan Yarız: Kira Artışınızı Minimum Seviyede Tutun!

Yeniden Refah Van İl Başkanı Göksel Yarız, kentteki gazetecilerle bir araya gelerek kentle ilgili açıklamalarda bulundu. Yarız, Yeniden Refah Partisi’nin Van’da 3 gün boyunca kampa gireceğini açıkladı.

Abone Ol

2022-09-23 02:30:50 | Son Güncelleme : 2022-10-03 20:56:23

Başkan Yarız: Kira Artışınızı Minimum Seviyede Tutun!

Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanı Göksel Yarız, Genel Merkez tarafından yeni görevlendirme ile Van İl Sorumlusu olarak atanan Harun Pala ve heyeti kentteki gazetecilerle bir araya geldi. Yarız, yaptığı basın açıklamasında Genel Başkan Yardımcılarının önümüzdeki haftalarda Van’a geleceğini ve 3 gün boyunca kampa gireceğini açıkladı. 

YARIZ: GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI 3 GÜN BOYUNCA VAN’DA KAMPA GİRECEKLER
Yarız, Genel Başkan Yardımcılarının 3 gün boyunca Van’da kampa gireceklerini açıklayarak, “Genel Başkan Yardımcıları bölge toplantısına Van’da başlayacaklar. Ne zaman gelecekleri önümüzdeki günlerde belli olacak. Genel Başkan Yardımcıları 3 gün boyunca Van’da kampa girecekler” ifadelerini kullandı.

“KONGREMİZİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRDİK” 
Yarız, ilk defa seçime girecekleri için heyecanlı olduklarını dile getirerek şunları kaydetti: “13 Ağustos Cumartesi günü Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla 1. Olağan Kongremizi büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Kongreden sonra il yönetimimiz ve ilçe başkanlarımızla sizlerle bir arada olduğumuz için mutluyuz. Malum önümüzde Türkiye gündemini meşgul edecek bir genel seçim çalışması var. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak ilk defa bir seçime gireceğimiz için genç ve heyecanlı bir partiyiz.” 

YARIZ: YARGITAY KAYITLI VE ELİMİZDE ISLAK İMZALI 500 BİN ÜZERİNDE ÜYEMİZ VAR 
Yargıtay kayıtlı yaklaşık 300 üyelerinin olduğunu belirten Yarız, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen siyasi partisi olma onurunu yaşıyoruz. 300 bine yakın Yargıtay kayıtlı ve elimizde ıslak imzalı 500 bin üzerinde üyemiz var. Aylık olarak 30 bin yeni üye kaydı gerçekleştiriyoruz. Halkımız çözümün Yeniden Refah’ta, Milli Görüş’te olduğunu kabul etmiş ve benimsemiştir. Bunun en net sonucunu 2023 seçimlerinde göreceğiz” dedi. 

“VAN BİZİM EVİMİZ” 
Yarız, 18. Maddenin Van için hayal kırıklığı olduğunu ifade ederek, “Van bizim evimiz. Van bizim her şeyimiz. Bizler ve sizler bir arada durmazsak Van diye bir şey olmayacak. Kararlı ve istikrarlı olmalıyız. Türkiye’nin hiçbir ilinde örneği olmayan 18. Madde Van’da belirli bir kesime rant sağlamak için en katı şekilde uygulanıyor. Bunda en çok zararı da Vanlı kardeşlerimiz görüyor. 18. Madde Van’a uygulanmış bir yüz karasıdır. 18. Madde Ahmet amcanın yıllardır çalışıp aldığı 500 metre kare arsasının elinden zorla alınmasıdır. 18. Madde, Van için tamamen hayal kırıklığıdır. 18. Maddenin yanı sıra Van Edremit Yeni Mahalle’de bir sokağın suyu yoktur. Defalarca Edremit Belediyesi’ne Büyükşehir Belediyesine Kaymakamlığa, Valiliğe gidilmesine rağmen o sokağımıza su verilmiyor” diye aktardı. 

YARIZ: 18. MADDE, VAN İÇİN TAMAMEN HAYAL KIRIKLIĞIDIR 
Yarız, “İcralara gelince insanları mağdur eden VASKİ neden çalışmıyor? VASKİ’nin sadece görevi ortak banka hesabı açıp vatandaşları icra yoluyla mağdur etmek midir? VASKİ üzerinden bazı çarpıcı vahim iddialar var? Yandaş 10 avukata verilen yetkilerle su borcu olan vatandaşları icra yöntemiyle korkutup belirledikleri ortak hesaba para yatırmaları istenmektedir. Bu konu ile ilgili Van Valisi’ne soruyorum; bu iddialar doğru mu? Bu şekilde bir banka hesabı var mıdır? Neden 10 tane yandaş avukata görev verildi? Neden Van Barosu’ndan kura ile avukat seçilmedi? İdarecilere sesleniyorum; hesap günü gelir lütfen vicdanlı olun” ifadelerini kullandı. 

“ARITMA TESİSİ BÖLGEDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN TEMİZ HAVA SOLUMASINA ENGEL OLUŞTURMUŞTUR”
 Arıtma tesisinin bölgede yaşayan vatandaşları mağdur ettiğini dile getiren Yarız, “Ayrıca Van’da yapılan ve Van Gölünü kirlenmekten kurtaracağı söylenen arıtma tesisi bölgede yaşayan vatandaşlarımızın temiz hava solumasına engel oluşturmuştur. Bölgede yaşayan vatandaşlar yazın nasıl gelip gittiğini anlamadılar. Gelen kötü kokulardan kaynaklı yaz boyunca kapı pencerelerini kapalı tuttular. Yeniden Refah belediyelerinde susuz ev, kötü koku saçan hiçbir yapı kalmayacak” şeklinde konuştu. 

YARIZ: KİRA ARTIŞINIZI MİNİMUM SEVİYEDE TUTUN 
Yarız, kentteki kira artışlarına da değinerek, “Ayrıca artan maliyetlerden kaynaklı mıdır bilmem ama buradan ev ve işyeri kiracısı olan mülk sahiplerine sesleniyorum; Vanlıların deyimiyle kendinizi Allah’tan etmeyin! Kira artışınızı minimum seviyede tutun. Bugün yarın yüz yüze bakacaksınız. Bu dünyanın bir de hesap günü olacak kiracıların çocuklarının 3 kuruşuna göz dikmeyin. Buradan tüm halkımıza açık çağrımızdır. 1’inci 40 yılda yapılanlar 2’nci 40 yılda yapacaklarımızın teminatıdır. Gün Yeniden Refah günüdür. Gün yeniden Milli Görüş günüdür” dedi.

KAYNAK: ŞEHRİVAN GAZETESİ

  • Etiketler : VAN HABER YENİDEN REFAH PARTİSİ VAN
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER