Kayyımın yönettiği Van Büyükşe...
EMİN ELLER

Büyükşehir Belediyesi'nden HDP Van İl Başkanlığı'na 6 bin TL Para Cezası!

Kayyımın yönettiği Van Büyükşehir Belediyesi'nden HDP Van İl Başkanlığı'na 5 bin 995 TL para cezası Kayyım tarafından yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi, HDP Van İl Başkanlığı'na "gürültü yaptıkları ve başkalarının huzurunu bozdukları" gerekçesiyle 5 bin 995 TL para cezası kesti.

Abone Ol

2022-05-17 00:39:59 | Son Güncelleme : 2022-06-25 08:51:38

Büyükşehir Belediyesi'nden HDP Van İl Başkanlığı'na 6 bin TL Para Cezası!

Kayyum tarafından yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi HDP Van il başkanlığına 'Gürültü yapmak ve sükuneti bozmak' gerekçesiyle para cezası kesti. Van'da HDP il başkanlığına kayyum gürültü yaptıkları gerekçesiyle para cezası kesti. Diyarbakır ve Van'da çocuklarının HDP tarafından kaçırıldığı, kırsala gönderildiği iddiasıyla kimi aileler tarafından il başkanlıklarınin önüne giderek HDP aleyhine slogan atarak protesto eylemleri düzenlemekteydi.  

Van'da da iki yıl önce HDP önüne ailerin gittiği esnada HDP il yönetimi tarafından il binasının bahçesindeki müzik cihazlarından müzik sesi açarak protestocuların HDP alehine atılan sloganların sesini bastırmak istedi. Bu durum karşısında kayyum tarafından yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi  5 Mayıs tarihli meclis kararıyla gürültüye yol açmak ve başkalarının huzur ve sükûnunu bozdukları gerekçesiyle HDP Van İl Örgütü'ne 5 bin 995 TL para cezası kesti. Ne kadar da kararın belediye meclisi tarafından alındığı belirtilse de Van Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atandığı için halihazırda bir meclisi olmadığı biliniyor. (MEDYAPORT)

  • Etiketler : Van Haber VAN HDP
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER