Yazar Neslihan Önderoğlu, Van...
emineller-faturavizyon

Yazar Neslihan Önderoğlu, Van’da okurlarıyla buluşacak!

Yazar Neslihan Önderoğlu, Van Edebiyat Mahfili ve Üvercinka Kültür ve Sanat Akademi iş birliği ile YAKA Marketler Zinciri desteğiyle Van’da kitapseverlerle buluşacak.

Abone Ol

2022-05-12 19:15:49 | Son Güncelleme : 2022-05-20 00:48:19

Yazar Neslihan Önderoğlu, Van’da okurlarıyla buluşacak!

Van Edebiyat Mahfili, yazar ve şairleri Van’da ağırlamaya devam ediyor. Edebiyat alanında kentte önemli çalışmalara imza atmayı sürdüren Van Edebiyat Mahfili, bu hafta yapacakları imza ve söyleşi programıyla yazar Neslihan Önderoğlu’nu Vanlılarla buluşturacak. Yazar Neslihan Önderoğlu, Van Edebiyat Mahfili ve Üvercinka Kültür ve Sanat Akademi iş birliği ile YAKA Marketler Zinciri desteğiyle Van’da kitapseverlerle buluşacak. 14 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00’da, Üvercinka Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek programın moderatörlüğünü Pınar Güneş yapacak. Hem söyleşi hem de imza günü gerçekleştirecek olan Neslihan Önderoğlu’nun kitapları, okurlara ücretsiz olarak sunulacak.

NESLİHAN ÖNDEROĞLU KİMDİR?

İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Sarnıç Öykü dergisinin editör ve yazarıdır. Öyküleri Notos, Sarnıç Öykü, Sözcükler, Kitaplık, Özgür Edebiyat, İzafi, Dünyanın Öyküsü, Sıcak Nal, Türk Dili, Öykü Teknesi, Patika gibi çok sayıda dergi ve fanzinde yayımlanmıştır. 2012'de yayınlanan ilk öykü kitabı ‘İçeri Girmez miydiniz?’ ile 2013 Haldun Taner Öykü Ödülü'nü kazandı. Daha sonra ikinci öykü kitabı Mevsim Normalleri 2013’te, editörlüğünü yaptığı Karla Karışık Kış Öyküleri seçkisi 2014’te, Burada Öyle Biri Yok ve Geri Dön Hayat adlı seçkisi ve Filler ve Balıklar adlı 3. öykü kitabı 2015'te yayınlandı. Murathan Mungan'ın Merhaba Asker ve Kadınlar Arasında, Filiz Özdem tarafından çocuklar için derlenen Bir Masal Anlat, Haydar Ergülen tarafından derlenen Bu Sefer Mavi, Aslı Tohumcu ve Kutluk-han Kutlu tarafından derlenen Güçoburlar isimli öykü seçkilerinde öyküleri yer aldı. İlk romanı 2015 yılında Günışığı Kitaplığının Köprü Kitaplığı Koleksiyonu için yazdığı ‘Bana Sesini Bırak’tır. 2016’da ‘Mutsuz Palyaçolar Örgütü’ adlı öykü kitabını, 2017 yılında da ikinci romanı olan "Ay Dolandı"yı yayınladı. 2018 yılında ‘Yeryüzü Yorgunları’ ve Tuhaf Şeyler Oluyor Bay Tarantino (2018, ON8) adlı romanlarını yayınladı. Yeryüzü Yorgunları ile 2019 Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü'ne değer görüldü. Yakınlık Korkusu adlı öykü kitabı 2020 yılında Can Yayınları tarafından basıldı. Yakınlık Korkusu 67. Sait Faik Hikâye Armağanı kısa listesinde yer aldı.

ŞEHRİVAN HABER: SERCAN CANSIZ

  • Etiketler : YAZAR
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER