Sılehi Aşireti Liderinden Küresünniler Derneğine ziyaret
ÇUKUROVA ISI

Sılehi Aşireti Liderinden Küresünniler Derneğine ziyaret

Van ve Hakkari’nin önemli kanaat önderlerinden, Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı Atlı, Küresünniler Derneği Başkanı Ferhat Atacan’ı ziyaret etti. Atlı, her zamankinden çok daha fazla kentelnmeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Abone Ol

2021-06-08 23:17:19 | Son Güncelleme : 2021-06-16 23:08:18

Sılehi Aşireti Liderinden Küresünniler Derneğine ziyaret

Dernek binasında gerçekleşen ziyarette Küresünniler Derneği Başkanı Ferhat Atacan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sılehi Aşireti’nin bölgede önemli bir duruş sergilediğini devlet ve  milletin menfaatlerini ön planda tutan bir çizgiye sahip olduğunu, bununda kendilerini oldukça memnun ettiğini belirten Atacan, “Sılehi Aşiretini ve lideri Mehmet  Alayı Atlı’yı çok önemsiyoruz. Bölgemizin en sıkıntılı süreçlerinde onurlu duruşlarını net bir şekilde sergilemiş ve bir çok yapıya da örnek teşkil etmişlerdir. Aşiret Lideri Mehmet Alayı Atlı’nın derneğimizi ziyaretleri de bölgemizdeki farklı yapıların birlikteliğini güçlendirme ön ayak olacaktır. Bugünler her zamankinden çok daha fazla birlikteliklere ihtiyaç duyulan bir dönemdir. Sayın Atlı’ya teşekkür ediyorum." dedi. 

Sılehi Aşireti Lideri Atlı ise Küresünnilerin bölgede ve Van da önemli bir yere sahip olduklarını dile getirdi. Atlı,"Dış mihrakların bölmeye,  parçalamaya ve birbirine düşürmeye çalıştığı halklarımızın bir araya getirerek her zamankinden çok daha fazla kenetlenmelerini sağlayacağız. Bu tür ziyaretlerimizi sıklaştıracağız." şeklinde konuştu.

KAYNAK: DHA

  • Etiketler : Mehmet Alayı Atlı Sılehi Aşireti Lideri VAN Küresünniler Derneği Küresünniler FERHAT ATACAN VAN HABER
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER