Şehr-i Van’a Şiir Yakışır isimli şiir yarışması düzenleniyor
ÇUKUROVA ISI

Şehr-i Van’a Şiir Yakışır isimli şiir yarışması düzenleniyor

Van’da yayın yapan Tutku Radyo, Tamara Radyo ve Van’ın İncileri Edebiyat sayfasının düzenlediği ödüllü şiir yarışmasının startı verildi.

Abone Ol

2021-04-08 22:44:11 | Son Güncelleme : 2021-05-18 02:44:22

Şehr-i Van’a Şiir Yakışır isimli şiir yarışması düzenleniyor

Konu hakkında açıklamada bulunan Tutku Radyo Müdürü M.Salih Geçken, “İnsanların ilk kez deneyimlediği kovid sürecinin aynı zamanda psikolojik tahribata neden olduğunu gözlemledik. İnsanların psikolojileri üzerinde oluşan olumsuz baskının şiire yönelimle dağıtılabileceğini düşündük. Korona virüsle birlikte insanların psikolojileri üzerinde yarattığı tahribatın etkisini kırmak ve güncel yaşamın merkezindeki duyguları daha güçlü bir şekilde duyurabilmek için Tutku Radyo, Tamara Radyo ve Van’ın İncileri Edebiyat sayfası yönetiminin ortak kararıyla yarışmanın startı verdik.

Şehri-Van’a şiir yakışır başlıklı şiir yarışmamızın konusu serbesttir. Şiir yarışmamıza 5 Nisan – 10 Mayıs tarihleri arasında şiir gönderilebilir. Yarışmaya şiirlerini göndermek isteyenler sehrivansiir@gmail.com adresinden gönderebilecekleri gibi elden ya da posta yoluyla göndermek isteyenler Tutku Radyo’nun Şerefiye Mahallesi Özok İş Merkezi 5/5 İpekyolu Van adresine de gönderebilirler.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ
Yarışmanın 1'ncisine çeyrek altın ve 20 kitap, 2'incisine çeyrek altın ve 10 kitap, 3'üncüsüne çeyrek altın 4'üncüsüne ise Mansiyon Ödülü olarak kitap seti verilecektir. Ayrıca ilk ve ortaokul öğrencilerinin şiirleri kendi aralarında değerlendirilerek kitapla ödüllendirileceklerdir" dedi

  • Etiketler : VAN VAN HABER VAN HABERLERİ
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER