ÇUKUROVA ISI

Ödüllü Gazeteci Adnan Deniz'den Teşekkür

Geçtiğimiz günlerde 31. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında iki ödül birden adan Vanlı Gazeteci Adnan Deniz teşekkür mesajı yayımladı.

Abone Ol

2021-04-05 11:44:08 | Son Güncelleme : 2021-04-13 17:47:31

Deniz Mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Van Halkına, Van Basınına ve tüm dostlarıma yürekten teşekkürler.  Her şey bir hayalle başlar. O hayal fikirlerle filizlenir, inançla finale taşınır. 65 yıl önceydi Yaşar Kemal ilk ödülünü aldığında… “Dünyanın En Büyük Çiftliğinde Yedi Gün” adlı röportaj dizisi ile aldığı bu ödülden sonra Nobel ödülü hariç almayacağı ödül kalmayacaktı. Ayrıca Yaşar Kemal, diğer edebiyatçılardan ve önemli birçok romancıdan birçok farklı yönüyle ayrılacaktı. O, Anadolu’yu iliklerine kadar hissedip, yazmayıp yeniden yaratacaktı! Kendi sözüydü “Ben yazmıyorum, Yaratıyorum! Diyecekti… Bu yüzden “Bu diyar baştanbaşa” onun sevgisiyle dokunacaktı… Ve bu edebiyat devi Van’ımızın dünyaya bağışladığı gurur kaynağımız olacaktı. İnce Memed’ler binleri bulacaktı o gittikten sonra… Hal böyle olunca onu yazmak, onu anlatmak elbette büyük bir yük ve sorumluluk olacaktı… Ancak inançla giriştiğim bu çalışmamda onlarca akademisyen, öğretmen ve Yaşar Kemal’i çok iyi bilen dostlarından fikirler edinecektim. Hayalime bir isim verecektim… “Mavi Ülkenin İnsanları” diye… O çalışmamız Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Doğan Vakfı İletişimciler yarışmasından büyük bir takdir görüp birincilik ödülü alacaktı… 65 yıl sonra Yaşar Kemal’in aldığı ödülü bir kez daha onun adına alıyor olmanın mutluluğunu yaşarken en az bu ödül kadar kıymetli olan değeri yüceltme hakikatinin cennetinde hissedecektim kendimi… Yüzlerce edebiyat ve sanat aşığı hemşehrimiz ve dostlarımız bizleri bu başarımızdan dolayı kutlayıp tebrik edecekti. Her bir takdir omuzlarımıza sorumluluk yüklemiş bundan sonra yapacağımız çalışmalar için umut ve inanç aşılamıştır. Yaşar Kemal’in bir sözüyle bitirmek istiyor ve diyorum ki, Ne iyi ettik de bu dünyaya geldik… Ya gelmeseydik… Ya görmeseydik…  

Güzel memleketim Van ve onun kadirşinas halkı için aldığım bu ödülü kendi şahsıma değil onların güzel yüreklerine armağan ediyorum. Şahsıma ait olmayan bu başarıyı sahiplenip takdir eden Van’ımızın güzel insanlarına, mensubu olmaktan onur duyduğum basın camiasına, ekip arkadaşlarıma ve çalışmamda emeği geçen tüm dostlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bir başka güzellikte buluşmak ümidiyle, sağlık ve esenlikle kalınız. 

  • Etiketler : ADNAN DENİZ MAVİ ÜLKENİN İNSANLARI VAN VAN HABER VAN HABERLERİ
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER