Halkların Eşitlik ve Demokrasi...
MEBİT

DEM Parti Van İl Eşbaşkanları ve yönetimi belli oldu

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Van’da kongreye gitti. Kongrede eşbaşkan ve yönetim belirlendi.

Abone Ol

2024-02-10 23:13:18 | Son Güncelleme : 2024-02-21 01:39:07

DEM Parti Van İl Eşbaşkanları ve yönetimi belli oldu

DEM Parti Van İl Örgütü’nün 2’nci Olağan Kongresi’nde konuşan Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, 3’üncü yol siyasetinde ısrar edeceklerini belirterek, “3’üncü yol Ortadoğu’da ve bu ülkede ortak yaşamın ortak garantisidir” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Van İl Örgütü 2’inci Olağan Kongresi’ni kentte bulunan bir düğün salonunda gerçekleştirdi. Kongreye, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Dayanışma Derneği (TUHAY-DER), Barış Anneleri Meclisi, Özgür Kadın Hareketi  (TJA), İnsan Hakları Derneği (İHD), Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV), Van Hakkari Tabip Odaları Birliği, Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Çevre Tarihi Eserleri Koruma Araştırma ve Geliştirme Derneği (ÇEVDER), DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Van Milletvekili Pervin Buldan ve DEM Parti belediye eşbaşkan adaylarıyla yurttaşlar katıldı.

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti’nin Van’da tüm belediyeleri alacağını iddia eden Buldan, “Seçim yaklaşıyor bu bir fırsattır ve biz de bu fırsatı değerlendireceğiz. Van’da 14’e 14 yapmak için elimizden geleni yapacağız. Herkesin gözü Van’da, kim kazanacak diyorlar. Şimdiye kadar kim kazanmışsa bundan sonrada o parti kazanacak. DEM Parti kazanacak, biz kazanacağız, halkımız kazanacak. Her yerde aday çıkaracağız ve her alanda gücümüzü göstereceğiz” dedi.

Daha sonra konuşan DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan ise, “Önümüzdeki yerel seçimleri sadece bir seçim olarak ele alamayız. Neden bu seçim önemli? Yıllarıdır bu topraklarda büyük ve onurlu bir mücadele veriliyor. Kayyımlara karşı bir mücadelemiz var. Herkes sandıklara gidip oylarını kullanmalı. ‘Ben oy versem de, vermesem de bir oyla bir şey olmaz’ demeyin. Bir oyla çok şey değişeceğine emin olun. Wan’da gücümüzü daha çok yükseltmek için yerel seçimlerde sandığa gidip oyumuzu kullanalım. Seçimlerde öyle bir ses çıkarmamız gerekiyor ki bir daha kayyımlar bu topraklara gelemesin” şeklinde konuştu.

Doğan, konuşmasına şöyle sürdürdü: “3’üncü yol siyaseti, ezilenlerin ve kadınların ortak mücadelesidir. Özgürlük, eşitlik, demokrasi ve bir arada yaşamak için 3’üncü yolda buluşabiliriz. 3’üncü yol siyaseti bugünün meselesi değil, yıllardır mücadelesi verilen bir yaşam modelidir. Bu yüzden kıymetli ve değerlidir. DEM Parti bugün bu toprakların halklarına özeleştiri veriyorsa bu 3’üncü yol siyasetinin getirdiği bir ret kabul ölçüsüdür. 3’üncü yol Ortadoğu’da ve bu ülkede ortak yaşamanın ortak garantisidir”

Konuşmaların ardından tek liste ile yapılan seçimde, DEM Parti Van İl Eşbaşkanlığı’na Gülşen Kurt ile Mehmet Veysi Dilekçi seçildi.

Yönetim ise, Gülistan Akdağ, Şeref Yıldız, Lorin Aryen Turgut, Tahir Şen, İrfan Kaval, Servet Aktaş, Hüsamettin Kızıltaş, Lütfi Balbal, İlhan Günay, Zafer Aydın, Halil Boğra, Serdar Bozkurt, Haydarhan Aslan, Abdulcabbar Serbest, Osman Kiye, Ümit Gül, ve Yusuf Akın’dan oluştu. 

YÖNETİM KURULU ASIL

1. MEHMET VEYSİ DİLEKÇİ

2. GÜLİSTAN AKDAĞ

3. ŞEREF YILDIZ

4. LORIN ARYEN TURGUT

5. TAHİR ŞEN

6. SERVET AKTAŞ

7. İRFAN KAVAL

8. HÜSAMETTİN KIZILTAŞ

9. LÜTFİ BALBAL

10. İLHAN GÜNAY

11. ZAFER AYDIN

12. HALİL BUĞRA

13. SERDER BOZKURT

14. HAYDARHAN ASLAN

15. ABDULCEBAR SERBEST

16. OSMAN KİYE

17. ÜMİT GÜL

18. YUSUF AKIN

YÖNETİM KURULU YEDEK

1. ZEHRA URAR

2. NECAT DEMİR

3. GÜZEL ERDEMLİ

4. ÜMİT TAYANIR

5. ABDULLAH GÖRKAN

6. CİHANGİR GÜVENER

7. YAVUZ YILMAZ

8. SAMİ AKTI

DİSİPLİN KURULU ASİL

1. ÜMİT DEDE

2. SEMA AVRAS

3. ALAATTİN DAĞHAN

DİSİPLİN KURULU YEDEK

1. YAŞAR ŞAHİN

ÜST KURUL DELEGESİ

1. TAYYIB BALKA

2. ARİF YÜKSELER

3. ABDULCABBAR ERDEMİR

4. BERFİN KUŞMAN

5. BURHAN ATMACA

6. MEHMET VEYSİ DİLEKÇİ

7. TUNCER KALKALİ

8. GIYASETTİN ULUGANA

9. FATMA ERBAĞA

10. AHMET GÜLER

11. NURHAYAT POLAT

12. CEMİL BAYDAR

13. ŞAHİN DİLARA

14. SÖNGÜL HAZIR

15. GÖNÜL UZUNAY

16. MUZAFFER YILDIZ

  • Etiketler : PARTİ KONGRE
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER