Hesena Aşireti Temsilcisi Erca...
MEBİT

Hakan Fidan’ın kuzeni konuştu: Van Ercişliyiz

Hesena Aşireti Temsilcisi Ercan Konuk, Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Hakan Fidan’ın Kürtçe bildiğini söyledi.

Abone Ol

2023-06-07 11:13:41 | Son Güncelleme : 2024-02-26 20:35:57

Hakan Fidan’ın kuzeni konuştu: Van Ercişliyiz

Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Hakan Fidan’ın ailesinin Hesena Aşireti’ne mensup olduğunu söyleyen Ercan Konuk, “Hakan Fidan kuzenimiz. Çok eskiden, atalarının zamanında Muş’un Elozerkê köyünden Van’ın Erciş ilçesine gitmişler. Keklikova köyünden Qesê Qendo ailesine mensuplar. Amcam Sofî Tahir’in torunular” ifadelerini kullandı.

Hakan Fidan’ın barış konusunda çalıştığını ifade eden Konuk, “Yaklaşık 13-14 yıl MİT Başkanlığı yaptı. Bölgemizde de barış ve hizmetler konusunda hizmetlerini güçlendirdi. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Evet, kuzenimiz oluyor” dedi.

‘Hakan Fidan’ın Kürtçe konuştuğunu biliyorum’
Ercan Konuk, “Hakan Fidan Kürtçe biliyor mu?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Evet, biliyor. Malum Ankara’da büyümüş. İnsan fazla konuşmayınca… Benim de Kürtçem çok iyi sayılmaz. Halkımdan özür diliyorum. Hakan Fidan’ın Kürtçe konuştuğunu biliyorum. Kendisini iyi geliştirmiş bir insan, onunla gurur duyuyoruz. İnşallah Allah onu dünyaya karşı mahcup etmez.”

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da kuzenleri olduğunu ifade eden Ercan Konuk, “Fahrettin Koca da Konya’nın Kulu ilçesinden. O da Hesena Aşireti’ne mensup. Onlar da çoktan gitmişler. Mardin’in Ömerli ilçesinden Kulu’ya gitmişler” şeklinde konuştu.

Serhat News

  • Etiketler : MİT DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI VAN HABER
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER