CHP'nin önceki dönem Van il ba...
MEBİT

Bedirhanoğlu, aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu

CHP'nin önceki dönem Van il başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Abone Ol

2023-03-18 22:25:14 | Son Güncelleme : 2023-11-28 14:23:30

Bedirhanoğlu, aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu

14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday adaylığı başvuru süreci devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinde ise milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunanların oluşturduğu yoğun bir hareketlilik yaşanıyor. Bürokrasiden, işçisine, üniversite öğrencisinden kamu çalışanına birçok aday adayı, siyasette yer almak ve şehrini temsil temek için yeni bir yola çıktıklarını ifade ediyor.

CHP genel merkezinde kayıt kabul için kurulan masalarda, milletvekili aday adaylığı başvuruları yapılıyor. Kabul masalarına ilgili evrakların teslim edilmesinin ardından aday adaylığı süreci başlıyor.

YAKIN ZAMANDA İL BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETMİŞTİ
CHP'den Van milletvekili aday adaylığı için başvuran isimlerden biri de Seracetin Bedirhanoğlu oldu. CHP Genel Merkezi’nin aldığı karar doğrultusunda 19 Haziran 2021 tarihinde il başkanı olarak atanan ardından 30 Kasım 2021 tarihinde olağanüstü kongre ile oy çokluğuyla il başkanı seçilen Avukat Seracettin Bedirhanoğlu, parti tüzüğü gereği 2023 yılı seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etmişti. Kulislere göre, Bedirhanoğlu'nun çok büyük bir ihtimal ile CHP'nin veya olası ortak listenin (millet ittifakı) Van 1.sıra milletvekili adayı olarak gösterileceği yönünde.

"VAN ÇOĞULCU SİYASİ ANLAYIŞA SAHİP OLARAK, MAKUS TALİHİNİ YENEBİLİR"
Bedirhanoğlu, sosyal medya hesabından CHP aday adaylığı başvurusu yaptığını belirterek, şu ifadelere yer verdi: "Hak, hukuk ve adalet için çıktığımız bu yolda resmi başvurumuzu yaptık. Ben de bundan böyle CHP Van Milletvekili Aday Adayıyım. Aday Adayı olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Van çoğulcu siyasi anlayışa sahip olarak, makus talihini yenebilir. Bunun da yolu CHP'den geçer" 

Seracettin BEDİRHANOĞLU Kimdir?
Seracettin Bedirhanoğlu, 1972 yılında Van'ın Muradiye ilçesi'ne bağlı Balaklı Köyü'nde doğdu. İlkokulu Balaklı Köyünde, ortaokulu Van Atatürk Lisesinde, liseyi ise Ankara Çankaya Lisesinde okudu. Bedirhanoğlu, 1994 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Eğitim hayatının dışında Van’ı hiç terk etmedi. Bedirhanoğlu, bir yandan serbest avukatlık yaparak görevini icra ederken öte taraftan Van merkez ve Muradiye ilçelerinde miras yolu ile kalan arazilerde tarım ile uğraştı. Yine, eğitim, hayvancılık, ithalat-ihracat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin yönetim kurulu başkanlığında bulundu. Seracettin Bedirhanoğlu, ayrıca Van Erciş Pancar Kooperatifleri Birliği Üyesi, Van Barosu Üyesi, Ankara Politikalar Merkezi Üyesi, Türkiye Milli Sağlık ve Doğa Bilimleri Derneği Üyesi olarak STK'larda da aktif olarak görev aldı. Avukat, aktivist Kübra Bedirhanoğlu ile evli olan Seracettin Bedirhanoğlu, iki çocuk (bir kız, bir erkek) babasıdır. 2020-2022 yıllarında Van CHP İl Başkanlığı görevini yürüten Bedirhanoğlu, önce atama ardından kongre ile görevini sürdürdü. Partinin aldığı karar gereği milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti. 
 

  • Etiketler : SERACETTİN BEDİRHANOĞLU SİYASET CHP CHP HEYETİ ADAY MİLLETVEKİLİ
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.