Van’da 22 Ekim’de yapılması pl...
MEBİT

Van TSO Başkan Adayı Koçhan "Yeşil" Rengi Seçti, Seçim Bürosunu Açtı

Van’da 22 Ekim’de yapılması planlanan Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlığına adaylığını açıklayan Hamdullah Koçhan, tüm meslek grupları ile Van’ın üretimi, sanayisinin gelişmesi ve istihdamının arttırılması için çalışacaklarını söyledi.

Abone Ol

2022-09-21 02:28:50 | Son Güncelleme : 2023-09-19 19:32:07

Van TSO Başkan Adayı Koçhan "Yeşil" Rengi Seçti, Seçim Bürosunu Açtı

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın 22 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılacağı açıklanan seçimlerde başkanlığını açıklayan İşadamı Hamdullah Koçhan, seçim bürosunu açarak çalışmalara hız verdi. 6 adayın yarıştığı Van TSO Başkanlık seçimi öncesi adaylar da bir bir seçim ofislerini açmaya devam ediyor. 

Van Ekspres'in haberine göre: Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) yönetimine yeşil liste olarak aday olan iş adamı Hamdullah Koçhan, seçim çalışmalarını yürüteceği seçim ofisinin açılışını görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. Adaylık süreci ve yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgiler aktaran Van TSO Başkan Adayı Hamdullah Koçhan, tüm meslek grupları ile Van’ın üretimi, sanayisinin gelişmesi ve istihdamının arttırılması için çalışacaklarını belirterek, destek istedi. Van Ticaret ve Sanayi Odası komite seçimlerine çok az bir süre kaldığını belirten VanTSO Başkan Adayı Hamdullah Koçhan, “Yapılacak bu seçim öncesinde, uzun uzun yapılan istişareler neticesinde daha güçlü bir Van için biz varız dedik. Bu karar topyekûn, ait olduğumuz topluma, coğrafyamıza, Türkiye'ye karşı duyduğumuz sorumluluktur” dedi. 

“SANAYİ VE ÜRETİM BİZİM ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ” 
Seçimden hemen sonra ilk icraatının bir kooperatif sistemi kurarak Van’ın sorunlarına çözüm bulmak olacağını belirten Koçhan, “Sanayi ve üretim bizim öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bunu da inşallah meslek grupları ile ortak kuracağımız bir oluşumda çözmeye çalışacağız. Her ilçede sanayi ve üretimin gelişmesini sağlayarak topyekûn bir kalkınmayı sağlayacağız. Bunu da kuracağımız kooperatifler vasıtasıyla yapmayı planlıyoruz. Zaman bizim için çok önemlidir, saatleri geri getirebilirsiniz ama zamanı geri getiremezsiniz. Bunun için de Van için artık zaman kaybetmeyi göze alamayız. Van birçok konuda geride kaldı. Özellikle üretim konusunda çok gerideyiz. Bunu mutlak süratle hayata geçirmemiz gerekir” şeklinde konuştu. 

“HERKESİ OY KULLANMAYA DAVET EDİYORUM” 
Van Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı 18 Bin iş insanının olduğunu belirten Koçhan, ancak faal olan 8 bin kişinin oy kullandığına dikkat çekti. Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin önemine değinen Koçhan, herkesin bu önemli seçim için oy kullanması gerektiğini belirterek, “Tüm başkan adaylarına başarılar diliyorum” dedi.

  • Etiketler : VAN TSO SEÇİM 2022 Van Haber VAN
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER