Van’ın Tuşba Belediyesinin yaz...
MEBİT

Tuşba Belediyesinin asfalt çalışması hız kesmeden devam ediyor

Van’ın Tuşba Belediyesinin yaz aylarında yoğunluk verdiği asfalt ve kilit parke taşı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Abone Ol

2023-10-24 15:28:34 | Son Güncelleme : 2024-02-26 23:42:52

Tuşba Belediyesinin asfalt çalışması hız kesmeden devam ediyor

Hayata geçirdiği mega projeler ve hizmetlerle 5 yılda ilçenin çehresini değiştiren Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ilçe sakinlerinin kendilerini rahat, huzurlu ve mutlu hissedecekleri bir Tuşba için gece gündüz çalışıyor. Yaklaşık 2 ay önce ihalesini gerçekleştirdiği 30 bin ton sıcak asfaltın serimini 2 finişer, 50 personel ve 27 iş makinesiyle yürüttüklerini ifade eden Başkan Akman, bu yıl ihalesini gerçekleştirdikleri 165 bin metrekare kilit parke taşı çalışmasını ise 8 ayrı ekip ile kırsal mahallelerde sürdürdüklerini söyledi.

Belediye ekiplerinin Bardakçı Mahallesi’nde yürüttüğü sıcak asfalt serimi çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Akman, “Biz Tuşba’yız, söz verdik mi yaparız” ifadelerini kullandı.

Bundan yaklaşık 2 ay önce sıcak asfalt serimine başladıklarını hatırlatan Başkan Akman, “Halen devam ediyor ve devam da edecek. Şu an 2 finişer, 50 personel ve 27 iş makinesi ile asfalt serimimiz devam etmektedir. Allah nasip ederse ekim ayı sonu itibarıyla bu çalışmamızı tamamlayacağız. Bu çalışmalarımız tamamlandığından ilçemizde sıcak asfalt serimi veya kilit parke taşı çalışması yapılmayan tek bir mahallemiz kalmayacak. Şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

  • Etiketler : KARAYOLLARI ASFALTLAMA
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER