2014 yılında büyükşehir olarak...
MEBİT

Tuşba'da kaldırım ve refüjlerin hali içler acısı

2014 yılında büyükşehir olarak tescillenen, yerel yönetim modeli değişen ve bir kısmı yerel yönetimler bir kısmı kamu kurumları sorumluluğunda olan Van’da, Tuşba ilçesindeki mağduriyet ve ilgisizlik sürüyor.

Abone Ol

2023-10-08 23:22:12 | Son Güncelleme : 2024-02-26 22:52:53

Tuşba'da kaldırım ve refüjlerin hali içler acısı

Bazı ana arterler ve geçiş güzergahları Karayolları Bölge Müdürlüğü uhdesinde bulunun Van’da özellikle Tuşba ilçesi’nde bulunan kaldırım, refüj ve kavşaklardaki utanç görüntüleri devam ediyor.

Şehrivan Gazetesi'nin Veysel İzgi'nin haberine göre; İpekyolu adlı caddenin Tuşba ilçesine uzanan kısımları başlangıçtan sona kadar bakımsızlık, özensizlik ve kirlilik nedeniyle dikkat çekiyor. Yıllardır dile getirilmesine rağmen ilçenin her gün on binlerce insanın kullandığı kısımlarındaki Van’a yakışmayan görüntüler yer alıyor.

Çimlerin bakımsızlıktan toprağa dönüştüğü, yeterince bakım ve onarım yapılmadığı alanlardaki görüntüler kentteki birçok kesimden tepki almasına rağmen bu görüntü yıllardır bir türlü değişmiyor. Kentin diğer bölgelerinde daha bakımlı ve düzenli alanlar hakimken Erciş yolun boyunca uzanan kaldırım, refüj ve kavşakların bu halde olması ilçenin adet üvey evlat olarak görüldüğünü hatırlatıyor.

İşte ilçenin belli başlı alanlarından manzaralar:

  • Etiketler : KALDIRIM KARAYOLLARI
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER