Van’ın Tuşba Belediye Başkanı...
MEBİT

Başkan Akman’dan öğrencilere kaynak kitap desteği

 Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, belediyenin ücretsiz olarak açmış olduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık kursuna katılan öğrencilere kaynak kitap hediye etti.

Abone Ol

2023-09-28 12:32:50 | Son Güncelleme : 2024-02-26 22:52:58

Başkan Akman’dan öğrencilere kaynak kitap desteği

Tuşba Toplum Yaşam Merkezi’nde liseden mezun olan öğrencilere yönelik ücretsiz olarak açmış olduğu YKS hazırlık kursunu ziyaret eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, her öğrenciye ’Deneme sınavı’, ‘Yaprak test’ ve ’Soru Bankası’ndan oluşan kaynak kitap seti dağıttı. Haftanın 5 günü branş öğretmenler tarafından verilen YKS’ye hazırlık kurslarına sayısal, sözel ve eşit ağırlık olmak üzere 110 öğrencinin katıldığını kaydeden Başkan Akman, uzman öğretmenler nezaretinde yapılan etütlerde ise öğrencilerin test çözdüklerini kaydetti.

Kız öğrencilerin çoğunluğu Başkan Akman’ı duygulandırdı
Kursa katılan öğrencilerin yüzde 70’ini kızlardan oluşmasını kendisini duygulandırdığını söyleyen Başkan Akman, eğitime önem veren kız öğrencilerin anne ve babalarını da tebrik ettiğini ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın; ‘Gençlere önem verin, gençlerle her zaman bir araya gelin. Gençler bizim geleceğimizin teminatıdır’ şeklinde talimatları var. Onun için bizler de sizlere değer veriyoruz” dedi.

Kursa katılan öğrencilerin, belediyenin Tuşba Toplum Yaşam Merkezi bünyesinde açmış olduğu ‘Kitap Cafe’ ve servis hizmetinden de ücretsiz yararlandıklarını dile getiren Başkan Akman, “Sınava giren öğrencilerimizin sınav ücretlerini belediye olarak bizler ödüyoruz” şeklinde konuştu.

Öğrencilere, 30 Adet ‘Deneme Sınavı’, ‘Yaprak Test’ ve 10 Adet ‘Soru Bankası’ndan oluşan kaynak kitap seti dağıtan Başkan Akman, öğrencilerle de tek tek ilgilendi.

  • Etiketler : SALİH AKMAN TUŞBA TUŞBA BELEDİYESİ
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER