Tuşba Belediyesi daimi işçi alımı noter huzurunda yapıldı

Tuşba Belediyesi daimi işçi alımı noter huzurunda yapıldı

Van'ın Tuşba Belediyesi bünyesinde sürekli istihdam edilecek işçilerin belirlenmesi için Noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Abone Ol

2021-05-11 01:27:00 | Son Güncelleme : 2021-08-04 19:37:31

Tuşba Belediyesi daimi işçi alımı noter huzurunda yapıldı

Tuşba Belediyesi'nin şirketi olan Van Tuşba Kent Hizmetleri A.Ş. bünyesinde istihdam edilmek üzere işe alınacak olan beden işçisi, şoför ve güvenlik görevlilerinin belirlenmesi için bugün saat 15.00'de Belediye Meclis Salonunda kura çekimi yapıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekimine basın mensupları da davet edildi. Ayrıca kura çekimi Tuşba Belediyesi'nin sosyal medya platformlarından da canlı olarak yayınlandı. 

2631 KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU
Tuşba Belediyesi’nin personel alım duyurusundan sonra toplam 2631 kişi başvuruda bulundu. Başvuruda bulunanlar arasından noter huzurunda yapılan kura çekimi ile alınacak personel sayısının 5 katı belirlendi. 

ALINACAK PERSONELİN 5 KATI KURA İLE BELİRLENDİ
Kura çekimi sonucuna göre alınacak olan 4 şoför için 20 kişi, 10 güvenlik görevlisi için 50 kişi, 21 beden işçisi için de 105 kişi olmak üzere toplam 175 kişi belirlendi. 

MÜLAKAT TARİHİ BAYRAMDAN SONRA AÇIKLANACAK
Kura ile belirlenen 175 kişi mülakata tabi tutulacak. Yapılacak mülakatlar sonrasında 35 kişi Tuşba Belediyesi’nde daimi olarak işe başlayacak

Mülakat tarihinin Ramazan Bayramı’ndan sonra açıklanacağı belirtildi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

  • Etiketler : TUŞBA TUŞBA BELEDİYESİ KURA ÇEKİMİ VAN PERSONEL ALIMI BELEDİYE PERSONELİ İŞKUR
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER