Başkan Akman'dan engelli annelerine ziyaret

Başkan Akman'dan engelli annelerine ziyaret

Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 'Anneler Günü' nedeniyle hayatlarını engelli çocuklarına adayan anneleri evlerinde ziyaret ederek çiçek verdi.

Abone Ol

2021-05-09 22:53:26 | Son Güncelleme : 2021-08-04 17:57:24

Başkan Akman'dan engelli annelerine ziyaret

Sabah saatlerinde beraberinde bulunan birim müdürleri ile birlikte Abdurrarmangazi Mahallesi'ne geçen Başkan Akman, ilk olarak engelli çocuk annesi Saide Adanaş'ı evinde ziyaret etti. Akabinde aynı mahallede oturan engelli çocuk annesi Nazmiye Koğtaş ile engelli eşi ve 4 çocuğuna bakan Sinem Atan'ı ziyaret ederek 'Anneler Günü'nü tebrik edip çiçek verdi.

Annelerin haklarının asla ödenemeyeceğini belirten Başkan Akman, "Her annemiz fedakardır, ancak engellilerimizin ailelerinin fedakarlığı çok daha kutsaldır. Bu münasebetle engellilerimizin ailelerini ziyaret ederek şükranlarımızı sunduk. Bizleri bu dünyaya getiren, her türlü fedakarlığa, cefakarlığa katlanarak büyüten annelerimiz, hayattaki kılavuzumuz, yol göstericimizdir. Mutluluğumuzla mutlu olan üzüntümüzle kederlenen annelerimizin yüzünü güldürmek, onların gururlanacağı birer evlat olmak boynumuzun borcudur. Başta şehit annelerimiz olmak üzere iyiliğin, şefkatin, fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı annelerimizin mübarek ellerinden öperek 'Anneler Günü'nü tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Salih Akman'ı karşılarında görünce büyük bir sevinç yaşayan engelli anneleri ise oldukça mutlu olduklarını kaydettiler. Engelli anneleri, "Her zaman yanımızda olan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımız Salih Akman'a tüm engelliler adına çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştular. 

BAŞKAN AKMAN AYRICA ANNELER GÜNÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI

Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, annelerin sadece çocuğu dünyaya getiren değil, aynı zamanda hem koruyucusu hem de öğretmeni olduğunu ifade etti.

'Anneler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Akman, anneliğin yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülmeyen, tarifi imkansız duygulardan birisi olduğunu söyledi. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)'in ‘Cennet, annelerin ayakların altındadır' demek suretiyle analık makamının ne denli yüce bir makam olduğunu vurgulamak istendiğini anlatan Başkan Akman, “Feragat ve fedakarlığın timsali olan annelerimiz; hayatımız boyunca rehberimiz, eğitimcimiz ve zorlu hayat yolculuğumuzda yol göstericimizdir” dedi.

Annelik, insan ve toplum hayatının temel yapı taşlarından biri olarak asırlardır önemini ve değerini koruduğunu dile getiren Başkan Akman, “Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan annelerimize yılın bir günü değil, ömrümüz boyunca minnet borcumuz olduğunu asla unutmamalıyız. Karşılıksız sevgi, şefkat ve merhametle bizlerin bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibi olan annelerimiz, en değerli varlıklarımızdır” ifadelerini kullandı.

En mutlu zamanlarında olduğu gibi tüm sıkıntılarda sığındıkları liman olan annelerin tek beklentisinin evlatlarının mutluluğu olduğunu kaydeden Başkan Akman, “Anneler Günü'nün, annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza vesile olacağı inancıyla başta evlatlarını vatan uğruna şehit vermiş anneler olmak üzere tüm annelerimizin ‘Anneler Günü'nü tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler geçirmelerini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

  • Etiketler : TUŞBA TUŞBA BELEDİYESİ ENGELLİ ENGELLİ AİLELERİ ANNELER GÜNÜ
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER