İYİ Parti Genel Başkanı Müsava...
MEBİT

Dervişoğlu: Asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam yapmamak...

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, "Asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam yapmamak, ekonomistlik emaresi değil, ancak Gaddarlık belirtisidir" dedi.

Abone Ol

2024-06-12 13:26:06 | Son Güncelleme : 2024-07-13 03:01:16

Dervişoğlu: Asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam yapmamak...

 İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Dervişoğlu, "Erdoğan Türkiye’sinde 8 emekli bir araya gelip bir kurbanın yedide bir hissesini karşılayamıyor" ifadelerini kullandı. 

Dervişoğlu'nun açıklamasından satırbaşları şöyle: 

- Bizleri hepimizi bir araya getiren duygular Türk milletinin yükselme gelişme davasıdır. Bu davada en büyük hedef Atatürk'ün koyduğu muassır medeniyetler seviyesine çıkmaktır. 

- Derdimiz yerlilik masalları anlatanlara toprağımız suyumuzu ağacımızı toprağımızı savaş ganimeti gibi görenleredir. Kavgamız muhafazakarlık masalları anlatıp kendi koltuklarından başka hiçbir şeyi muhafaza etmeyenleredir. 

- Karşısında durduğumuz mesele yolsuzluğun yoksuzluğun kimliksizleştirmenin tek adam sisteminin kendisinedir. Her türlü dayatmaya ve üzerimizde oynanan oyunlara rağmen bu ucube nizama başkaldırıyoruz. 

- Diyanet de sağ olsun, Müslüman kardeşini hep düşünür. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımıza, biz kurbanı başka ülkelerde keselim, Sen de kendin gidemiyorsun ama sayemizde bari ibadetini yurt dışında yap diyor. Makam araçlarından ve ilmi gezilerden asla taviz vermeyen Diyanet diyor ki;

- Parayı bize verin, zaten kimse size vize de vermez, senin de ete ihtiyacın yok gibi istihareye yat, belki rüyanda görürsün!

İKRAMİYE KURBAN ALAMIYOR: Vatandaşına hak diye değil, lütuf diye dağıttığı bayram ikramiyesi 3.000 TL. İkramiyelerin yatacağı tarihler 12-13-14 Haziran; Bayram ise ayın 16’sı; ortalama küçükbaş 12.500 lira. Koç 15.000 lira. Büyükbaş hisse: 25.000 lira.

- Vatandaşımız, Bu ikramiye ile küçükbaşın dörtte birini, büyükbaşın ise sekizde birini alabiliyor. Dinimize göre büyükbaş hayvana yedi kişi dahil olabiliyorken. Erdoğan Türkiye’sinde 8 emekli bir araya gelip bir kurbanın yedide bir hissesini karşılayamıyor.

Diyor ki emekli bir amca: “Eskiden torunlarıma bayram harçlığı verip, çocuklarımı bayramda bir araya getirebildiğim Bayram sofraları kuruyordum. Biliyor musun Müsavat Bey? Şimdi oğlumdan torunuma harçlık verebilmek için borç para istedim.”

ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPMAMAK GADDARLIK BELİRTİSİ: Yani diyeceğim o ki, Dünyadaki gelir eşitsizliğinden dert yandığınız, o cafcaflı söyleşilere katılacağınıza, halkın arasına katılın. Çünkü artık kimsenin dayanacak gücü kalmadı. Ve bu durumda, bir ailenin yoksulluk sınırının 54.000 TL olduğu yerde asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam yapmamak, ekonomistlik emaresi değil, ancak Gaddarlık belirtisidir! Ve Alacağınız bedduaların da habercisidir!

ATEŞ AİLESİNE İYİ BAYRAMLAR DİLİYORUM: Ve müsaadenizle, babalarından, sevdiklerinden ayrı bir bayram geçirecek olan Ateş ailesine, Bengisu’ya ve Banuçiçek’e Ve Ayşe kardeşime iyi bayramlar diliyorum. Bu bayramın, adaletten yoksun geçirdikleri son bayram olmasını yürekten temenni ediyorum.

Ve Dilerim ki Sayın Erdoğan, yaptığın o görüşmede, Ayşe Ateş’in gözlerinin içine bakarak, Dünya lideri olduğun makamında, Her yargı sürecine parmağını sokabildiğin kudretinle, “Evet ben bu ülkenin tek adamıyım, Cumhurbaşkanıyım ama katillere dokunamıyorum” dememişsindir. O kızların halini hatırını sorarken de babalarının neden öldüğünü bile yazmayan, adı iddianame, kendi ibraname olan bir tomar kağıt parçasını düşünür, ve bu vebalden nasıl kaçacağını idrak edersin. Senin de bayramın kutlu olsun Sayın Erdoğan, vicdandan yoksun geçirdiğin son bayram olsun. (Gazete Duvar)

  • Etiketler : ASGARİ ÜCRET
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER