DEM Parti eş genel başkanları...
MEBİT

Bakırhan: Bir gün Sıddık başkanımız tekrar özgürleşecek ve bu kenti yönetecektir

DEM Parti eş genel başkanları Bakırhan ve Hatimoğulları Hakkari'de polis ablukası altında açıklama yaptı: Hakkari halkı 31 Mart'ta ortaya koyduğu iradeye bugün alanlarda sahip çıkmaya devam ediyor.

Abone Ol

2024-06-06 01:53:44 | Son Güncelleme : 2024-07-24 07:32:16

Bakırhan: Bir gün Sıddık başkanımız tekrar özgürleşecek ve bu kenti yönetecektir

Gözaltına alınıp yerine kayyım atanan Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış’a 10 yıllık davada 19 yıl 6 ay ceza verilmesinin ardından DEM Parti Eş Genel Başkanları Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları Hakkari'ye gitti. 

Kürt siyasetçi Leyla Zana ve bazı milletvekilleri ile günlerdir polis ablukasında tutulan DEM Parti İl Başkanlığı binasının bulunduğu sokakta yaptığı açıklamada, polise tepki gösterdi.

Akış'a 10 yıldır süren davadan 19 yıl 6 ay ceza verildiğini belirten Bakırhan, "Biz kayyumunuzu ve Sıddık başkanımıza vermiş olduğunuz cezaları tanımıyoruz. Bir gün Sıddık başkanımız tekrar özgürleşecek ve bu kenti yönetecektir" dedi.

Tülay Hatimoğulları da duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, "Bu karar bizim için yok hükmündedir. Halk, DEM Parti'nin yanında bir tavır belirlemiştir. Hakkari halkı 31 Mart'ta ortaya koyduğu iradeye bugün alanlarda, meydanlara sahip çıkmaya devam ediyor" diye konuştu. (GAZETE DUVAR)

  • Etiketler : TUNCER BAKIRHAN
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.