DEM Parti Kocaeli İl Başkanı N...
MEBİT

DEM Parti'den 'Kocaeli adayı' açıklaması

DEM Parti Kocaeli İl Başkanı Nuri Tan'ın "Adayımızı çektik" açıklamasının ardından DEM Parti Genel Merkezi'nden tam tersi açıklama geldi: CHP'li adayı desteklemeyeceğiz.

Abone Ol

2024-02-27 16:13:03 | Son Güncelleme : 2024-04-17 00:42:09

DEM Parti'den 'Kocaeli adayı' açıklaması

DEM Parti, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi için aday gösterdiği Gencer Demirkaya’nın adaylığını çekerek CHP'nin adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i destekleyeceği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

DEM Parti Kocaeli İl Başkanı Nuri Tan, dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada şunları söylemişti: "İzmit adayımız çekildi. Biz muhalefete kaybettirmek istemiyoruz. Muhalefete kaybettirmemek adına almış olduğumuz bir karar. İzmit adayımızın da talebi bu yöndeydi. Tamamen kent uzlaşısı kapsamında yaptığımız değerlendirmenin bir sonucu.”

DEM Parti ise sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "İzmit’te kendi belediye başkan adayımızı geri çektiğimiz ve CHP’li adayı destekleyeceğimiz iddiaları asılsızdır. Belediye başkan adayı arkadaşımız başvurusunu yapmış ve onaylanmıştır. Kendisine de tekrar başarılar diliyoruz. #DemGelirDevranDöner #RabeDEMhat" ifadeleri kullanıldı.

  • Etiketler : DEM PARTİ POLİTİKA
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER