İYİ Partili Türker Yörükçüoğlu...
MEBİT

İYİ Parti: CHP, 10 büyükşehirde aday çıkarmasın!

İYİ Partili Türker Yörükçüoğlu, CHP'ye yerel seçim çağrısı yaparak 10 büyükşehirde aday çıkarmaması teklifinde bulundu.

Abone Ol

2023-09-29 02:16:32 | Son Güncelleme : 2024-06-16 21:09:52

İYİ Parti: CHP, 10 büyükşehirde aday çıkarmasın!

Geçtiğimiz haftalarda İzmir adayı olarak Ümit Özlale'yi belirleyen İYİ Parti'de İstanbul ve Ankara adayları merakla beklenirken partiden CHP'ye dikkat çeken bir teklif geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yerel seçimler için CHP'ye aralarında İstanbul ve Ankara'nın da bulunduğu '10 büyükşehirde aday çıkarmama' teklifinde bulundu.

Türker Yörükçüoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ ve Hatay’ı AK Parti’ye kaptırmamak için CHP bu illerde aday çıkarmamalı" dedi.

'FEDAKARLIK SIRASI CHP'DE'
AKP-CHP yarışında kazananın AKP olduğunu belirten Yörükçüoğlu, "Türkiye’yi AK Parti’den kurtarmanın yolu İYİ Parti’yi güçlendirmekten geçer. Biz hem 2019’da hem de 2023’de üzerimize düşen fedakarlığı yaptık. Sıra CHP’de" ifadelerini kullandı.

Yörükçüoğlu'nun teklifinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yer almaması dikkat çekti. İYİ Parti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ümit Özlale'yi aday göstermişti.


 

  • Etiketler : POLİTİKA İYİ PARTİ
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.