CHP, seçim vaatleri arasında y...
MEBİT

CHP'den bayram ikramiyesinin 15 bin TL olması için kanun teklifi

CHP, seçim vaatleri arasında yer alan emeklilerin bayram ikramiyesinin 15 TL olması için kanun teklifi verdi. Bayram ikramiyesi son olarak 2 bin TL belirlenmişti.

Abone Ol

2023-06-08 15:44:55 | Son Güncelleme : 2024-07-10 03:17:09

CHP'den bayram ikramiyesinin 15 bin TL olması için kanun teklifi

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kurban Bayramı'nda emeklilere 15 bin TL ikramiye verilmesi için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.

Ağbaba, teklifle ilgili “İktidar samimiyse seçim öncesi Genel Başkanımızın vaadi olan, emekli ikramiyelerin bu Kurban Bayramı’nda 15 bin TL ödenmesine ve bundan sonra da ikramiyelerin asgari ücret düzeyine yükseltilmesi teklifimize destek verir” açıklamasını yaptı.

Ağbaba, teklifle ilgili şu bilgileri verdi.:

“Genel Başkanımızın seçim öncesi vaadi olan emekli ikramiyelerinin asgari ücret seviyesine yükseltilmesi ve bir önceki bayramda eksik verilen ikramiyenin de verilmesi ile bu bayramda emekli ikramiyelerinin 15 bin TL olarak ödenmesi için kanun teklifimizi Meclis'e sunduk. AKP Genel Başkanı Erdoğan seçim öncesinde emekli ikramiyelerinin 2 bin TL’ye yükseltildiğini açıklamıştı. Genel Başkanımızın vaadi ise emekli ikramiyelerinin her bayramda asgari ücret kadar ödenmesiydi. Bu bağlamda bir önceki bayramda eksik ödenen 6500 TL bayram ikramiyesine ek olarak Kurban Bayramı’nda da 8506 TL asgari ücret eklenmeli ve bu bayramda emeklilere 15 Bin TL emekli ikramiyesi verilmelidir.

Emeklilerimize bayramlarda ikramiye ödenmesi ilk kez 2015 yılında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gündeme getirilmiş, emeklilere ve hak sahiplerine Ramazan ve Kurban bayramlarında bin lira ödenmeye başlanmıştı. Yıllar içinde yapılan cüzi artışlarla da emeklilerimize ödenen emekli ikramiyeleri adeta sembolik bir rakama dönüşmüş, ikramiyeler enflasyon karşısında eriyip pula dönüşmüştür. Eğer iktidar samimiyse seçim öncesi Genel Başkanımızın vaadi olan, emekli ikramiyelerin bu Kurban Bayramı’nda 15 bin TL ödenmesine ve bundan sonra da ikramiyelerin asgari ücret düzeyine yükseltilmesi teklifimize destek verir.” 

 

GAZETE DUVAR

  • Etiketler : İKRAMİYE
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER