Kılıçdaroğlu, ABD'ye seslendi: Erdoğan ile yaptığınız anlaşmaları...
VANNE FUAR

Kılıçdaroğlu, ABD'ye seslendi: Erdoğan ile yaptığınız anlaşmaları...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'ye seslendiği bir Twitter paylaşımında, "ABD'ye sesleniyorum: Erdoğan ile yaptığınız bu anlaşmaları, geleceğin iktidar üyesi ve ülkeyi yönetecek ittifak olarak asla kabul etmiyoruz. Kendisine ne dediyseniz, neler söylediyseniz, bunlar Erdoğan’ı bağlar, Türkiye Cumhuriyeti'ni bağlamaz" dedi.

Abone Ol

2021-08-03 23:45:00 | Son Güncelleme : 2021-09-20 01:15:22

Kılıçdaroğlu, ABD'ye seslendi: Erdoğan ile yaptığınız anlaşmaları...

CHP lideri KılıçdaroğluTwitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"ABD Afganistan’da kendisine hizmet etmiş, Taliban’ın düşman olarak gördüğü 19 bin Afgan’ı ve aile üyelerini (toplamda 53.000 kişi) ülkesine almaya karar verdi. 1 milyona yakın destekçisine de hedef ülke olarak İran üzerinden Türkiye’yi gösterdi. Bunlar Taliban'dan kaçan gençler.

Öncelikle şu aşikardır ki; Erdoğan son yaptığı görüşmede ülkemize bu Afgan sığınmacıları kabul etmiştir. Toplantıya devlet mekanizmalarının dışından, Kavakçı ailesinden getirilen genç tercümanın sebebi de belli olmuştur. Erdoğan bunun duyulmasını engellemek için bunu yapmıştır. 

ABD'ye sesleniyorum: Erdoğan ile yaptığınız bu anlaşmaları, geleceğin iktidar üyesi ve ülkeyi yönetecek ittifak olarak asla kabul etmiyoruz. Kendisine ne dediyseniz, neler söylediyseniz, bunlar Erdoğan’ı bağlar, Türkiye Cumhuriyeti'ni bağlamaz." 

KAYNAK: SPUTNİK TÜRKİYE

  • Etiketler : KEMAL KILIÇDAROĞLU SİYASET GÜNCEL ABD CHP AK PARTİ
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER