AK Parti Van’da 13 ilçenin bel...
MEBİT

AK Parti'nin Van'daki 13 ilçe belediye başkan adayı açıklandı

AK Parti Van’da 13 ilçenin belediye başkan adayını açıkladı. Tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, “Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetlerle buluşamamasının üzüntüsünü yaşayan kente belediye başkanlarımızla hizmet edeceğiz. Bu davanın neferleriyiz. El ele tutuşacağız, kentte kapı kapı dolaşıp, tüm vatandaşlarımıza dokunacağız” dedi.

Abone Ol

2024-02-07 22:34:02 | Son Güncelleme : 2024-02-21 08:26:50

AK Parti'nin Van'daki 13 ilçe belediye başkan adayı açıklandı

Yerel seçimlere kısa bir süre kalırken AK Parti Van’da aday belirleme sürecini tamamladı. Daha önce Abdulahat Arvas’ı Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklayan AK Parti ilçe belediye başkan adaylarını da tanıttı. Edremit Uygulama Otelinde düzenlenen programında 13 ilçe belediye başkan adayı basına ve kamuoyuna tanıtıldı.

Programa, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yanı sıra, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Şule Köseoğlu, Genel Merkez İl Koordinatörü Hacı Yılmaz, İl Başkanı Emre Güray, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalağan, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Kayhan Türkmenoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, AK Parti önceki dönem milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, MDK üyesi Zahir Soğanda, ilçe başkanları, mevcut belediye başkanları, başkan adayları ve partililer katıldı.

Belediyeciliğin AK Parti’nin işi olduğunu belirten vurgu yapan Yılmaz, “Benim güzel Van’ım da bu AK belediyecilikten oldukça uzun yıllar uzak kaldı. İnşallah 1 Nisan sabahından itibaren Van’ımıza kazandırarak, AK belediyeciliğin ve hizmet belediyeciliğin anlamını kısa sürede şehrimizin sokaklarına yansıtacağız. Allah’ım umudumuzu, hevesimizi kursağımızda bırakmasın. Hep birlikte başaracağız. Belediyecilik bizim işimizdir. Bizden önceki dönemlerde, belediyecilik adına fakirlik, yoksulluk ve belediye hizmetlerinden uzaklaşılmış, ideolojik hesaplaşmalardan öteye işi gücü olmayan belediye başkanları vardı. Onlar ideolojik belediyecilik yapıyorlardı ve hizmeti bir kenara bırakıyorlardı. Bir belediyeyi ele geçirdiklerinde orayı siyasi karargâhları haline getiriyorlardı. Ama Cumhurbaşkanımız, hizmet belediyeciliğin kapısını açtı. Bizlerde bu anlamda el ele tutuşacağız. Van’ın sokaklarında tatlı tatlı dolaşacağız, dokunmadık insan bırakmayacağız ve 1 Nisan sabahında hep birlikte başarımızı kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

“HAYATTA HİÇBİR ŞEY OTURARAK OLMAZ”
Yılmaz, seçimi kazanmak için gece-gündüz çalışmak gerektiğini ifade ederek, "Dünyanın en güzel şehirlerden biri olan Van'ın böyle olması için çaba göstereceğiz. Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetlerle buluşamamasının üzüntüsünü yaşayan kente belediye başkanlarımızla hizmet edeceğiz. Bu davanın neferleriyiz. El ele tutuşacağız, kentte kapı kapı dolaşıp, tüm vatandaşlarımıza dokunacağız. Van'da yıllarca farklı görevlerde bulundum ve burayı ikinci şehrim kabul ettim. Hayatta hiçbir şey oturarak kazanılmaz. Bir şeyi kazanacaksak onun uğruna iyi niyetle ve gayretle koşacağız. Gecenizi gündüzünüze katarak çalışın ki Allah size başarıyı helalinden nasip etsin." Sözlerini sarf etti.

"TEŞKİLATLARIMIZLA YOL YÜRÜYECEĞİZ, ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ”
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas da Van’ı hizmet belediyeciliği tanıştıklarını belirtti.
Van'ın 13 ilçe ve büyükşehir belediyesini kazanacaklarını aktaran Arvas, "31 Mart'ın zaferle neticeleneceğine inancımız tamdır. Allah bizi halkımıza karşı mahcup etmesin. Memleketimiz diğer illerimize göre biraz geride kaldı. Van'a hizmet etmek için geliyoruz. İktidarımızın ve belediye başkanlarımızın gücüyle çözülmeyen sorunumuz kalmayacak. Biz milletimizin ferasetine, asaletine, duyarlılığına inanıyoruz. Bu hak davanın yolcuları olarak hiçbir zaman Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayacağız. Teşkilatlarımızla yol yürüyeceğiz, çalmadık kapı bırakmayacağız" diye konuştu konuştu.

“BİZLER BİR DAVAYA İNANDIK”
AK Parti İl Başkanı Emre Güray ise, "Bugüne kadar yerel yönetim maratonunda, genel merkezimiz, il koordinatörlerimiz ve teşkilatlarımız yoğun bir şekilde çalıştılar. Birbirinden kıymetli aday adaylarımız, belediye başkan adayı olabilmek için yarıştılar. Hepsi ailemizin birer mensubudur. Bugüne kadar görev yapmış belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve tüm adaylarımız başımızın tacıdır. Bizler bir davaya inandık. Allah'ın izniyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yürüdüğü yoldan bu hizmeti devam ettireceğiz." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından belediye başkan adayları salondaki vatandaşları selamladı. 

AK PARTİ VAN’DAKİ 14 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Abdullahat Arvas


AK Parti Edremit Belediye Başkan Adayı: İsmail Say


AK Parti İpekyolu Belediye Başkan Adayı: İsa Berge


AK Parti Tuşba Belediye Başkan Adayı: Süleyman Oflas


AK Parti Bahçesaray Belediye Başkan Adayı: Remzi Orhan


AK Parti Çatak Belediye Başkan Adayı: Abdurrahman Şeylan


AK Parti Gevaş Belediye Başkan Adayı: Murat Sezer


AK Parti Gürpınar Belediye Başkan Adayı: Hayrullah Tanış


AK Parti Başkale Belediye Başkan Adayı: Lokman Ertuş


AK Parti Erciş Belediye Başkan Adayı: Fatih Çiftçi


AK Parti Çaldıran Belediye Başkan Adayı: Ferman Yıldırım


AK Parti Muradiye Belediye Başkan Adayı: Yıldırım Eyyübi Mehmetağaoğlu


AK Parti Özalp Belediye Başkan Adayı: Atakan Gönülçeken


AK Parti Saray Belediye Başkan Adayı: Mehmet Çelebi
 

  • Etiketler : BAŞKAN ADAYI
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER