Vanlı iş insanı Şemsettin Bozk...
MEBİT

Başkan Bozkurt, HEDEP'den resmi başvuruda bulundu

Vanlı iş insanı Şemsettin Bozkurt, HEDEP’den Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Abone Ol

2023-12-04 13:08:15 | Son Güncelleme : 2024-06-24 10:48:59

Başkan Bozkurt, HEDEP'den resmi başvuruda bulundu

2024 yılının Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimine 5 ay kala Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan BOSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı, İş İnsanı Şemsettin Bozkurt, YSK'nın seçim takvimini açıklamasının ardından HEDEP Van İl Binasına giderek resmi başvuruda bulundu.

Bozkurt, son süreçte yapılan kamuoyu yoklamaları ve isim anketlerinde HEDEP aday adayları arasında en çok teveccüh gören isim olmuş, 1. sırada yer almıştı. Yine Bozkurt'un farklı sosyal medya platformlarından projelerine yönelik yaptığı paylaşım binlerce beğeni ve yorum alarak halktan destek görmüştü. Ayrıca HEDEP'li adayların tanıtıldığı @hedepaday x (eski ismi Twitter) tarafından yapılan paylaşımda Başkan Bozkurt, en çok görüntüleme alan aday adayı olarak yer almıştı.

Şemsettin Bozkurt. 1969 Van doğumlu. İş insanı. HEDEP, Van Belediye Eş Başkanlığı aday adayı. pic.twitter.com/ea9ci8DCio

— #HEDEP (@hedepaday) December 2, 2023

Başvuru yaptıktan sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Bozkurt, şu ifadelere yer verdi:

"Değerli halkımız, bugün 5 ay önce başlattığımız sürecin resmi olarak nihayete erdiği gün oldu. Partimiz HEDEP VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE EŞBAŞKANLIĞI aday adaylığı başvurumuzu il binasında sorumlu komisyonumuza yaptık. Eğer ki halkımızdan, delegelerimizden, partililerimizden teveccüh görürsek bu yolculuğu başarılı bir şekilde 8 yıldır süren kayyum zulmü ve geriye gidişi inşallah sona erdireceğiz.

Fakat sonuç her ne olursa olsun ben durduğum yerde durmaya partimizi güçlendirmeye, kent için, önermeye, talep etmeye ve kendimi rahatsız etmeye devam edeceğim. Kentimiz için en hayırlısını en iyisini diliyorum."

  • Etiketler : Şemsettin Bozkurt HEDEP
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER