AK Parti Van temayül, Van tema...
MEBİT

AK Parti'nin Van'daki 'temayül' komisyonu belli oldu

AK Parti Van temayül, Van temayül AK Parti, Van'daki AK Parti temayül yoklaması, AK Parti Van temayül yoklaması komisyon üyeleri..

Abone Ol

2023-11-25 21:41:01 | Son Güncelleme : 2024-06-22 08:06:59

AK Parti'nin Van'daki 'temayül' komisyonu belli oldu

AK Parti, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için aday belirlemedeki önemli kriterlerden temayül yoklaması sürecini yönetecek komisyonlarını oluşturdu. Van’daki komisyon üyeleri de belli oldu.

AK Parti,  9 Kasım'da başlayan ve 22 Kasım Çarşamba günü tamamlanan belediye başkanlığı aday adaylığı başvuru sürecinin ardından 26 Kasım Pazar günü temayül yoklaması yapacak. 26 Kasım Pazar günü tüm illerde eş zamanlı temayül yoklamasına gidecek ve teşkilatlardan başvuran adayları oylamasını isteyecek. Böylece her ilde en çok oy alan üç isim belirlenmiş olacak. Temayülde öne çıkan isimler, ARGE Başkanlığı’nın isim anketleri ve Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın saha verileriyle karşılaştırılacak. Hazırlanacak rapor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ile milletvekillerinden oluşan komisyonların gözetim ve denetiminde yapılacak yoklamada, Türkiye genelinde yaklaşık 160 bin AK Partili’nin oy kullanması bekleniyor.

Van’da İMKB Lisesi’nde saat 10.00’da başlayacak olan temayülün de komisyon üyeleri belli oldu. İşte o isimler:

-Adnan Günnar (Önceki dönem Trabzon milletvekili-genel merkez yerel yönetimler başkan yardımcısı)

-İbrahim Ufuk Kaynak (Ordu milletvekili) 

-Saliha Dönmez (MDK) Genel merkez Disiplin Genel Sekreteri) 

-Mualla Varol (Genel merkez Kadın Kolları MKYK üyesi)

-Enes Şişman (Genel merkez Demokrasi Hakem Heyeti üyesi)

-Mustafa Yıldız (Genel merkez Gençlik Kolları MKYK üyesi)

26 Kasım Pazar günü (Bugün) VAN İMKB Lisesi’nde saat:10.00’da  yapılacak olan temayül yoklaması öncesinde hazırlıklar tamamlanarak AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray tarafından incelemeler yapıldı.

AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray; “Partimizin belediye başkan adaylarının belirlenmesinde önemli kriterlerden biri olan temayül yoklaması için  milletvekillerimiz, merkez  karar yönetim kurulu üyemiz ve genel merkez teşkilatlarımızdan gelen misafirlerimizle birlikte incelemelerde bulunmak üzere salonumuzda son çalışmaları inceledik. Aynı zamanda elektronik yapacağımız temayül yoklaması neticesinde kağıt israfına son vereceğiz.” Dedi.

  • Etiketler : VAN AK PARTİ KOMİSYON
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER