Seçimlere 9 gün kala Gazeteci...
MEBİT

Yurtdışı sandıklarında neler oluyor? Açılmamış oy pusulalarında skandal: AKP mührü çıktı

Seçimlere 9 gün kala Gazeteci Candaş Tolga Işık, Avustralya'da 14 Mayıs seçimleri için kurulan sandığa gönderilen 720'lik açılmamış oy pusulalarıyla ilgili bir skandalı gündeme getirdi. Işık'ın paylaştığı pusulada AKP mührü olduğu görüldü.

Abone Ol

2023-05-05 17:00:42 | Son Güncelleme : 2024-07-15 17:31:31

Yurtdışı sandıklarında neler oluyor? Açılmamış oy pusulalarında skandal: AKP mührü çıktı

14 Mayıs seçimleri için yurtdışında oy verme işlemleri sürüyor.

Seçim güvenliği hakkında endişeler sürerken Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter'dan yaptığı paylaşımda Avustralya'da açılmamış oy pusulalarında mühür vurulmuş pusulalar yer aldığını açıkladı. Işık, pusulanın fotoğrafını da paylaştı. Paylaşımda oy pusulasında AKP'nin mührünün vurulu olduğu görüldü. 

Işık, "Avusturalya'dan bir sandık yetkilisi arkadaşımız yazmış. Fotoğrafını da göndermiş. 720'lik açılmamış oy pusulalarında bir partinin mührü vurulmuş pusulalar çıkmış. Sandık başındaki bir yetkili yakalamış, tutanak tutulmuş. Kabine girmeden önce pusulalarınızı mutlaka kontrol edin" diye yazdı. 

İşte o paylaşım:


CHP’nin Yurt Dışı biriminin Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yurt dışı seçimlerde, açılmamış oy pusulasında AKP’ye evet mührü… Avustralya Sidney 2-G sandığında, açılmamış oy pusulasında AKP’ye basılan mühür çıktı. Tutanak tutuldu. Partimiz adına Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu’na suç duyurusunda bulunuyoruz. Takipçisi olacağız."


CHP’nin Yurt Dışı biriminden yapılan yeni açıklamada suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. Açıklamada, "Avustralya Sidney 2-G sandığında, bugün açılmamış oy pusulasında AKP'ye basılan mühür ile ilgili Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu'na suç duyurusunda bulunmaları için başvurumuzu yaptık" denildi.

  • Etiketler : YURT DIŞI SEÇİM
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER